Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Ramazan Bayramı münasebetiyle çeşitli kurumlar tarafından düzenlenen bayramlaşma törenlerine katıldı.

 

Vali Aksoy ilk olarak kamu kurum temsilcilerinin ve vatandaşların katılımıyla, Karayolları 9. Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine katıldı.

 

Törene Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Barbaros Kasar, kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan Vali Aksoy şunları söyledi: “Çok değerli katılımcılar; Ramazan Bayramı münasebetiyle bir araya geldik. Hepinizin Ramazan Bayramını yürekten kutluyorum. Bayramlar bir araya gelerek dostlukların pekiştiği, dargınlıkların giderildiği özel günlerdir. Bu bayramı da bu anlamda bir fırsata dönüştürerek küskünlüklerin ortadan kalktığı yardımlaşma ve dayanışmanın ön plana çıktığı özel müstesna bir gün haline getirmeliyiz. Bu anlamda herkesin bayramını yürekten kutluyorum. Sağlıklı huzurlu nice bayramlara erişmeyi Allah’tan diliyorum.

 

 

Diyarbakır’ımızın sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda daha iyi bir noktaya gelebilmesi adına çalışmalar ortaya koymaya gayret ettik

 

Değerli Diyarbakırlılar biliyorsunuz 22 Eylül 2014 tarihinde Diyarbakır Valiliği görevine başladım ve son kararnameyle Kocaeli iline atandım. Bir aksilik olmadığı taktirde Perşembe sabahı Diyarbakır’dan ayrılacağız ve yeni görev yerimize hareket edeceğiz. Diyarbakır’da görev yaptığım süre içerisinde bir çok kurum ve kuruluşumuzla iş birliği içerisinde çalışmalar gerçekleştirdik. Diyarbakır’ımızın sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda daha iyi bir noktaya gelebilmesi adına çalışmalar ortaya koymaya gayret ettik. Bunları yaparken de Sayın Bakanlarımızın, Sayın Milletvekillerimizin, yerel idarecilerimizin, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın değerli yöneticilerinin destekleri ve ilgileri ile bunları yapmaya gayret ettik. Bu anlamda görev yaptığım süre içerisinde bize destek olan katkı sunan bütün kişi ve kuruluşlara çok teşekkür ediyorum.

 

 

Özellikle son süreçte terör örgütü ile arasına mesafe koyduğu için de Diyarbakır halkına teşekkür ediyorum

 

En önemli teşekkürü ise Diyarbakır halkına yapmak istiyorum. Çünkü Diyarbakır halkı bize güven duydu. Bizim söylemlerimizi dikkate alarak bu noktada hareketlerini bu davranış kalıbı içerisinde olmaya gayret etti. Diyarbakır halkının özellikle son süreçte terörle mücadele konusunda terör örgütü ile arasına mesafe koyduğu için de Diyarbakır halkına teşekkür ediyorum. Ben görev yaptığım yerleri memleketim gibi benimsedim. Daha önce Valilik görevinde bulunduğum Muğla, Mersin ve Samsun’u memleketim gibi benimsedim. Diyarbakır’da artık bunlara eklendi. Diyarbakır da benim memleketlerimden birisi oldu. Sizlerde bizi inşallah bu duygu ve düşünceyle anarsınız. Fahri hemşeriniz olarakta görev yapmaya her zaman talip olduğumu da belirtmek isterim. Tekrar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepinizin bayramını yürekten kutluyorum. Sağlıklı huzurlu nice bayramlara hep birlikte erişmenin nasip olmasını diliyorum. Kocaeli’nde de bir kapınız olduğunu unutmayın. Hayırlı bayramlar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu, mutlu nice bayramlar diliyor, hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum.”

 

 

Karayollarındaki bayramlaşmanın ardından Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne geçen Vali Aksoy, hastalar ile bayramlaşıp, sorunlarını dinledi. Vali Aksoy hastane ziyaretinde çocuklarla yakından ilgilenerek onlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Hastane yöneticileri ile de bir süre görüşen Vali Aksoy daha sonra hastaneden ayrıldı.

 

 

Bayram ziyaretleri kapsamında İl Jandarma Komutanlığına geçen Vali Aksoy’u İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir karşıladı. Burada askerler ile tek tek selamlaşıp bayramlaşan Vali Aksoy ve beraberindekiler verilen kokteylin ardından İl Jandarma Komutanlığından ayrıldı.

 

 

Daha sonra Polisevi’nde gerçekleşen bayramlaşma törenine katılan Vali Aksoy, polislerin bayramını kutladıktan sonra verilen kokteylin ardından Polis Evinden ayrıldı.

 

 

Bayram ziyaretleri kapsamında son ziyaretini 112 Haber merkezine gerçekleştiren Vali Aksoy burada çalışan sağlık personeli ile bayramlaştı. Sağlık personeline bir eksikleri olup olmadığını soran Vali Aksoy vatandaşları uyararak 112 Acil Servis Numarasını gereksiz yere meşgul etmemelerini istedi.