Bayramlar; birleştirici ve bütünleştirici özelliği ile toplumsal hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç neşe ve coşkunun buluştuğu, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, dargınlıkların unutulduğu, barışın ve kucaklaşmanın yaşandığı çok özel günlerdir.
 
      Bu güzel ve coşkulu bayram günlerinde, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün gereği olarak başta aile büyüklerimiz olmak üzere bütün yakınlarımızı, komşularımızı, şehit yakınlarını ve gazilerimizi, hasta ve kimsesizleri, huzurevlerindeki yaşlılarımızı ve yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımızı ziyaret etmeli, fakir ve muhtaç durumda olanlara maddi ve manevi destek olmalıyız
 
 
      Kuşkusuz kestiğimiz kurbanlar sosyal yardımlaşma ve dayanışma gereği insani duygularımızı derinleştirmekte, merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır.
 
 
    Dini bayramlarımızın oluşturduğu bu manevi ortamları taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlamalı; sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermeliyiz
 
 
       Bayramın; dargınlıkların unutulmasına, dünya barışına, millet olarak huzurlu bir geleceğe vesile olmasını temenni ediyor, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin ve Diyarbakırlı hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, sevdikleriyle birlikte mutlu ve huzurlu nice bayramlar diliyorum.
 
 
                                                                                                              Hüseyin AKSOY
                                                                                                                                 Vali