Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. Yıldönümü. Atatürk, sadece Türk Milletimizin gönlünde değil, başta mazlum milletler olmak üzere bütün dünyanın takdirini kazanmış, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçmiştir.     
 
 
 Atatürk`ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıldönümünde herkese düşen en büyük görev; Atatürk`ü ve en büyük eseri Cumhuriyet`i anlamak, Cumhuriyet`in değerlerini her koşulda korumak, Türkiye`yi aydınlık yarınlara taşımaktır.
 
 
Milletimiz, sarsılmaz bir inançla sahip çıktığı ve koruduğu Cumhuriyeti ve O'nun temel ilkelerini daha ileriye taşıma azim ve kararlılığında olduğunu bugün de göstermektedir. Mustafa Kemal Atatürk, milleti için her zorluğa katlanmış ve kendini ona adamıştır. Onun "Ben, gerektiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, milletine canımı vereceğim" sözü, milletini ne kadar çok sevdiğini göstermektedir.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi bir kere daha minnetle ve rahmetle anıyorum.
                
 
 
 
 Hasan Basri GÜZELOĞLU
Diyarbakır Valisi