Diyarbakır ili Lice İlçesi güneyindeki Dibekköy mülki sınırları içerisinde Oymaklı Tepe kuzeyindeki kayalık ve ağaçlık alanda faaliyet yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla; 08 Eylül 2017 Cuma günü saat 14:00’dan itibaren Hava  Kuvvetleri Komutanlığı desteğinde icrasına başlanılan operasyonel faaliyet, aynı gün saat 22:00 itibariyle başarıyla tamamlanmıştır.
           
Söz konusu operasyon kapsamında, Hava Kuvvetlerince icra edilen Yakın Hava Desteği faaliyeti sonucunda; Dibekköy mülki sınırları içerisindeki Oymaklı Tepe’nin 400 m kuzeyindeki kayalık ve ağaçlık alanda,  operasyon birliklerince gerçekleştirilen temas aramasını müteakip, (3) teröristin, (3) adet AK-47 Kaleşnikof P.Tf., (6) adet AK-47 Kaleşnikof P.Tf. Şarjörü, (182) adet Kaleşnikof P.Tf. Fişeği, (3) adet el bombası, (1) adet Yeasu marka el telsizi, (2) adet dürbün ve (1) adet şemsiye ile birlikte ölü olarak etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.
          
Lice Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmesini müteakip, delil niteliğine haiz olan silah, mühimmat ve malzemeler muhafaza altına alınmış olup, soruşturmaya Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda devam edilmektedir.
           
Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
                                                                                                                                                                                                        DİYARBAKIR VALİLİĞİ