Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevlendirilen Cumali Atilla'yı görevdeki bir yılını doldurması sebebiyle ziyaret etti.
 
 
Vali Güzeloğlu’nu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla ve Daire Başkanları karşıladı.
 
 
Vali Güzeloğlu’nun Büyükşehir Belediyesi Şeref Defterini imzalamasının ardından, Belediye Başkanlığı Makamına geçildi. Vali Güzeloğlu basın mensuplarına hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sayın Başkan, değerli çalışma arkadaşlarımız, sevgili basın mensuplarımız, bugün Diyarbakır Büyükşehir Belediyemizi ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum.
 
1 yıl önce bugün göreve başlayan Sayın Cumali Atilla’ya ve onun değerli çalışma arkadaşlarına 1 yıllık dönem içerisinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinde, Diyarbakırlı hemşerilerimize ve ilimize kattığı hizmetler için teşekkür ediyorum.
 
Bugün tam 1 yıllık görev süresinin yıldönümünde, geride ki bir yıl perspektifine baktığımız zaman büyükşehir hizmetlerin her alanında, ilin her noktasında, her insanına dokunan, kucaklayan öncelikle, onlarla buluşan şüphesiz belediye ve belediyeciliğin temel hizmetleri altyapı ile birlikte Sosyal üstyapı hizmetlerinde de adeta onlarca yılı aşkın bir dönemde gerçekleştirebilecek hizmeti, gerideki bir yıla hem yetiştiren hem de gerçekleştiren bir belediyecilik hizmeti ortaya konuldu. Her alanda hissedilen Diyarbakır gibi tarihimizin, kimliğimizin, kültürümüzün ve ülkemizin çok özel ve güzide bir büyükşehir ne yakışan hizmetler gerçekleştirildi. Devam ediyor birçok vesile ve kereler Sayın Başkan ifade ediyor bu ivmeyle İnşallah çok daha güzellerini, çok daha ötesini insanımızla buluşturacağız.
 
Kaynakları millet için kullanmak, terör örgütü ve bütün bu diğer bağlantıların dışında, doğrudan insanımıza hizmet noktasında, bir yaklaşımla belediyeciliği buluşturmak, her türlü takdirin üzerinde bir başarıdır.
Ben bu duygularla, 1. yılında Sayın Başkana, ekibine, hem teşekkür etmek hem de başarının devamını dilemek, hem de bütün çalışmalarında kendilerine her zaman desteklerimiz olduğunu belirtmek için buradayım. Bir vesile, tekrar emeği geçen herkese, şüphesiz ilimizde bütün yatırımların gerçekleştirilmesinde, himayesini, ilgisini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Başbakanımız, İçişleri Bakanımız ve tüm Bakanlarımıza ayrıca da teşekkür ediyor; hayırlı nice günler ve zamanlar diyorum” dedi.
 
Vali Güzeloğlu’ndan sonra bir konuşma yapan Büyükşehir Başkan Vekili Cumali Atilla da şunları söyledi: “Hoş geldiniz, şeref verdiniz, bizleri onurlandırdığınız için şahsım ve mesai arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum.
 
Evet, sizin de belirttiğiniz gibi; 2 Kasım 2016 günü göreve başladım. Bugün bir yılı geride bırakıyoruz her zaman hizmet etmekten büyük onur duyduğum, Diyarbakırlı hemşerilerimizle Diyarbakır'da bir yılımızı geride bıraktık.
 
2 Kasım 2016 günü belediyeye başladığımızda hazin bir tabloya karşılaşmıştık. Bir belediyenin yapması gereken asgari hizmetler bile yerine getirilemiyordu. Temizlik hizmeti ve ulaşım hizmeti 10 gün bir kesintiye uğramıştı. Allah'a çok şükür göreve başladığım ilk günden itibaren belediyenin yapması gereken bütün hizmetlerin en iyisini vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Göreve başladığım günden bugüne, bizlerden hiçbir zaman destek ve yardımlarını esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanıma, Sayın Başbakanıma, bakanıma ve hükümetin diğer üyelerine huzurlarınızda bir kez daha şükranlarımı sunuyorum" dedi.
 
Açıklamaların ardından Vali Güzeloğlu ve Başkan Atilla Başkanlık Makamı'nda bir süre sohbet etti. Vali Güzeloğlu daha sonra Büyükşehir Belediyesinden ayrıldı.