Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısına katılmak üzere gittiği Şanlıurfa'da, Vali Sayın Abdullah Erin’i ziyaret etti.
 

Ziyarette Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nu, Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin karşıladı. Valilik Şeref Defterinin imzalanmasının ardından Valilik Makamına geçen Vali Güzeloğlu ve Vali Erin, burada bir süre sohbet etti. 

Vali Güzeloğlu, daha sonra Şanlıurfa 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığını ziyaret etti. Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali ve komutanlar tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu, Komutanlık Şeref Defterini imzaladı. Vali Güzeloğlu, Tuğgeneral Köseali ile makamında bir süre görüşmesinin ardından 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığından ayrıldı. 

Ziyaretlerin bir sonraki durağı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığını oldu. Ziyarette Vali Güzeloğlu’na, Adıyaman Valisi Sayın Nurullah Naci Kalkancı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral ve beraberindekiler eşlik etti. 
Vali Güzeloğlu’nu, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Başkan Yardımcısı Mehmet Açıkgöz ve kurum yetkilileri karşıladı.
Başkan Sadrettin Karahocagil’in makamına geçen Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler burada bir süre sohbet etti. Ziyaret sonunda Başkan Sadrettin Karahocagil, Vali Güzeloğlu’na hediye takdim etti.  


Programına Şanlıurfa Defterdarlığı Muhakemat Müdürlüğünü ziyaretiyle devam eden Vali Güzeloğlu’na, Adıyaman Valisi Sayın Nurullah Naci Kalkancı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla eşlik etti. 
Vali Güzeloğlu’nu Şanlıurfa Defterdarlığı Muhakemat Müdürü Hüseyin Güzeloğlu ve kurum personeli karşıladı.   
Muhakemat Müdürü Hüseyin Güzeloğlu’nun makamına geçen Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler, burada bir süre sohbet etti. 
Son olarak Polis evine giden Vali Güzeloğlu, Şanlıurfa folklorunun ve kültürünün önemli bir zenginliği olan sıra gecesi dinletisine katıldı.