Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Seyrantepe Spor Salonunda düzenlenen 2017-2018 yılı Okul Sporları Ödül Törenine katıldı.

 

 

Tören; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir’in konuşmasının ardından bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi; “Değerli çalışma arkadaşlarım, yarınımızın güvencesi, geleceğimiz sevgili çocuklar hoş geldiniz. Bugün sizlerle birlikte olmaktan, okul spor bölümleri ödül törenini sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyor ve bütün ilçelerimizden buraya sportif başarılarıyla bugün burada olan sevgili öğrencilerimizi, il spor müdürlüğü yetkililerimizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

 

 

 

“En temel önceliğimiz ve hizmet alanımız çocuklarımızın eğitimde özgüvenli, bilgili, kişilikli, değerlerine bağlı ve bunları taşıyacak kararlı olmasını yetiştirmek.”

 

 

Diyarbakır'da özellikle eğitim alanında son 6 ayda çok güzel gelişmelere tanıklık etmekten ayrıca büyük bir mutluluk duyuyorum.  Görev süremizin başladığı gün ifade ettiğimiz gibi eğitim en temel önceliğimiz ve hizmet alanımız çocuklarımızın eğitimde özgüvenli, bilgili, kişilikli, değerlerine bağlı ve bunları taşıyacak kararlı olmasını yetiştirmek, bu anlamda hepimizin ortak sorumluluğu. Diyarbakır’da özellikle okulların bu anlamda sadece eğitim veren değil, değerler eğitimi ile buluşan, çocuklarımıza kültür, sanat ve spor etkinliklerinin altyapısını da hazırlayan bir eğitim kurumları olması bu noktada temel hedefimiz.

 

 

 

“Sayısı 10’un altında olan okul-spor kulüplerimiz 1. yarıyıl sonunda 45’e yaklaştı. 2. yarıyıl sonu hedefimiz Diyarbakır’da okul-spor kulüp sayısını 100’e çıkarmaktır.”

 

Hamdolsun biraz önce il müdürümüz ifade etti. Göreve başladığımızda çok yetersiz olan, kabul edilmesi mümkün olmayan, Diyarbakır içinde sürdürülmesi doğru olmayan eksiklikleri, okul-spor kulübü kavramı noktasında ve sporla buluşan çocuklarımız noktasında da bugün çok daha iyi bir yere getirdik. Sayısı 10’un altında olan okul spor kulüplerimiz 1. yarıyıl sonunda 45’e yaklaştı. 2. yarıyıl sonu hedefimiz Diyarbakır’da okul-spor kulüp sayısını 100’e çıkarmaktır. Öte yandan sporla uğraşan okul spor kulüplerinde sporla buluşan çocuklarımızda bugün 30 binlere ulaştı ki bir kısmı da bugün buradalar. İlin genelinde de lisanslı sporcu sayımızda da %100 bir artış gerçekleştirdik. Çünkü biz inanıyoruz ki, spor insanı beyinen ve bedenen geliştiren, öz güven kazandıran, hayata bağlı ve hayatta başarılı kılan bir alandır, mutluluk veren ve mutlu eden bir uğraştır. Hayatın her alanda olduğu gibi okul çağında ve döneminde de sevgili öğrencilerimizin sporla buluşmasını sağlamak, bu noktada devlet olarak temel hedefimizdir. Biz inanıyor ve biliyoruz ki bu salonda birazdan ödül alacak, kupalarını alacak çocuklarımız için de dünya şampiyonları, Avrupa şampiyonları, geleceğin zirveye çıkan, gururla bayrağımızı göndere ve İstiklal Marşı'mızı dünyaya dinletecek çok başarılı çocuklarımız var. Sizleri bu anlamda seviyor ve sizlere güveniyoruz çocuklar. Sizlerin iyi yetişmesi, sporun her alanında iddialı olması ve geleceğin şampiyonları olması için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bu noktada sizlerin yetişmesinde emeği olan, bugünlere gelmenizi sağlayan başta değerli anne ve babalarınıza, öğretmenlerinize, sizleri yetiştiren antrenörlerinize, okul müdürlerinize, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyor, hepinizi tekrar kutluyor, sevgi, saygı ve sizlere bir kez daha ifade ediyorum” dedi.

 

 

 

Konuşmalarının ardından Vali Güzeloğlu, Badminton Genç Kızlar ve Genç Erkekler kategorisinde dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.