Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Kulp İlçesinde görev yapan muhtarlar toplantısına başkanlık etti.

 

 

Kulp İlçe Milli Eğitim Toplantı salonunda yapılan toplantıda Vali Güzeloğlu’nu, Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Dülgeroğlu, ilçe kurum müdürleri karşıladı.

 

           

Kulp İlçe Milli Eğitim Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra; Kulp İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Dülgeroğlu, üst düzey bürokratlar, Kurum Müdürleri ve Kulp İlçesinde görev yapan muhtarlar katıldı.

 

 

“Bu ilçe gezilerinde muradımız odur ki ilçelerimizi görmek, sıkıntıları yerinde tespit etmek.”

 

             Toplantıda muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Buradaki çok değerli kanaat önderlerimiz, sivil toplum temsilcilerimiz, çok sevgili Kulp’lu hemşerilerimiz, hepinize hayırlı günler diliyorum. Gününüz, toplantınız hayırlı olsun, bereketli olsun İnşallah. Bugün Kulp’ta sizlerle birlikte olmaktan, bu güzel ilçemizi ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. İlçe gezileri ve programları kapsamında, bugün sabah Lice’yi ziyaret ettik. Lice'de vatandaşlarımızla, yöneticilerimizle, muhtarlarımızla birlikte olduk. Şimdi de Kulp’tayız. Bu ilçe gezilerinde muradımız odur ki ilçelerimizi görmek, sıkıntıları yerinde tespit etmek,  o ilçede yaşayan vatandaşlarımızla, ister kamu görevlileri, ister muhtarlarımız, ister sivil toplum temsilcileri, ister kanaat önderleri hep bir arada daha iyiyi nasıl ve daha güzele nasıl ulaşabiliriz. Hep birlikte konuşmak, işbirliği, güç birliği ama en önemlisi gönül birliği içerisinde inşallah meseleleri halledeceğiz.

 

“Çünkü bizim bir sevdamız var, bizim derdimiz var, o dert bu memleketin her bir köşesini,  Kulp’u bugününü dünden, yarını da inşallah bugünden iyi edeceğiz.”

 

 Bu gezilerin hepsini de sağ olun ifade ediliyor Sayın Valim çok sevindik ama ilk defa böyle bir şey gördük. İlk toplantı olmuş herhalde, Kulp’ta da bu ilk oluyor. Kulp’ta da bu ilk toplantı ama bilin ki bizim için ilk, son değil. Allah izin verirse bütün ilçelere de Kulp’a da çok sık geleceğiz. Arkadaşlarımızla birlikte alanda belki bugün ilçe merkezi, ama yarın mahallelerimizi bile ziyaret edeceğiz. Çünkü bizim bir sevdamız var, bizim derdimiz var, o dert bu memleketin her bir köşesini,  Kulp’u bugününü dünden, yarını da inşallah bugünden iyi edeceğiz. Her şeyin en iyisine en güzeline layık insanımıza hizmet edelim. insanların en hayırlısı insanlara faydası dokunan ve hayrına o insanlara katkıda bulunandır. Bizim İnancımız bu devlet anlayışımızda bu, devlet millet için vardır, millete hizmet etmek için vardır. Devletin bütün kurumları milletin emrinde ve hizmetindedir, Riyasız ve hilafsız. Bu kararlılıkla, bu azimle meseleye bakıyoruz. Şüphesiz ki Diyarbakır’ın her bir köşesine her bir köşesine ve her meselesine de bu şekilde yaklaşıyoruz ve inşallah bu büyük devlet ve millet olarak geleceğe kararlılıkla yürüyüşümüze devam ediyoruz. Hiç şüpheniz olmasın Allah'ın izniyle her meselenin çözümü, hem mümkün hem de muhakkak ama bir şeye ihtiyacımız var birlik ve beraberliğimizi korumak, devlete ve bu büyük millete sadakatle bağlı olmaktır.

 

“Devlet olarak her nerede bir mesele varsa biz inşallah oradayız.”

 

Her ilçede karşımıza çıkıyor, Kulp’ta da öyle bugün karşılaşılan, yaşanılan meselelerin birçoğu bugüne kadar çoktan aşılır, sıkıntılar biter Kulp’ta, Diyarbakır'da, Türkiye'de bugünkünden çok daha iyi bir yerde hamdolsun olurdu. Ama  niye olmadı çünkü bu devlet ve millet düşmanları ve hainleri bu millete hizmetin önünü kestiler bu devleti ve bu milletin gelişmesini engellemek istediler. Başarabildiler mi? Başaramadılar. Çünkü bu devlet ve bu millet dualı millettir. içte ve dışta hangi hain örgüt PKK onun arkasındaki sürüsü, onun iç ve dış destekçisi, fetösü ve öteki berisi kim ne yaparsa yapsın bu Devleti'nin kararlılığı karşısında milletin dik duruşu karşısında bertaraf edildi. Hem bu dünyada, hem de inancımızda ebedi alemde zehir bir hale mahkum edildi. Yazıktır Günahtır yıllar heba ediliyor iki günü bir olan ziyandadır diyor Hazreti Peygamberimiz. (Sav) ne günü ayları bırak yılları ziyan etmedik mi? ettirmediler mi? şimdi Lice’den geliyoruz iki tane fabrikayı yapmış yatırımcı iş, olsun aş olsun istihdam olsun diye 10 yıldır fabrikalar çalışmıyor, çalıştırmıyorlar. Kim kaybediyor Lice, Kulp biz, siz, hepimiz. üç yüz tane  genç belki de Kulp’un gencide gidip bugün orada iş sahibi olacaktı. O 300'ün doğrudan çalışanına en az 2000 tane de ona mal üreten, bitki üreten, onunla iş yapan iş sahibi olacaktı. Bu iyi değil mi? derdin mi o zaman derdin millete ihanet etme güya milletle birlikte hadi oradan hain. sen millete ihanet ediyorsun. Kendi insanına ihanet ediyorsun. Daha çok kısa bir süre önce bu millete hizmet eden, gelen doktor başhekim şehit edilmedi mi? Bunun izahı var mı bunların hiçbirini unutmadık. Hiçbirini zihninizden öteye bırakmadan Allah'ın izniyle bir ve beraber geleceğe yürüyeceğiz. Bu büyük devlet  merhametiyle, hizmetiyle, şefkatiyle, her biri ferdini kucaklamaktadır. Hizmet için her ne varsa kendine düşeni sonuna kadar yerine getirmekte,  ama ihanet edeni de ayrılmaktadır. Bu ülkenin gelişmesinde, ilerlemesinde ve daha güzele taşınması sevdamız budur. Buradayız, sizlerleyiz, bu bir gün değil her gün olacak. Her gün olan bir şey kaymakamımız ekibimiz burada. Devlet olarak her nerede bir mesele varsa biz inşallah oradayız ama   artık geri dönüp bunları düşünerek bu zihniyetin ve ihanetin farkında olarak yürüyüşümüze devam edeceğiz. Şimdi1 yıldır Kayyum var niye biz kayyuma ihtiyaç duyduk. Bu millet için gönderdiğimiz kaynaklar, imkânlar, millete hizmet yerine ihanet edene gönderilmiş. Hangi ilçeye gidersem Sayın valim yol diyorlar. İşte su diyeceksiniz, kanalizasyon diyeceksiniz. Tamam biz de bunu yapmaya gayret ediyoruz, edeceğiz. Ama müsaade Buyurun 20 yılın ihanetinide 1 yılda temizleyemeyiz bunu da kabul ediyorsunuz değil mi?

 

“Allah'ın izniyle bugün belki biraz gecikmiş ihanet yüzünden ertelenmiş meseleler çok kısa süre içerisinde çözümlenecek ve aşılacak işlerdir.”

 

Ben buraya Kocaeli'nden geldim Kocaeli'nde de köy var, Kocaeli'nde yol altyapı vesaire talepler var. Kocaeli'nde bu meseleler bitmiş. Yok böyle bir sıkıntı nasıl bitti bu millete hizmet etmek için gelen kaynaklar bu millete hizmet için kullanıldı onun için insan eşrefi mahlukattır yaratılmış bu dünyada en değerli varlıktır. insana ve zatına hoşça bakmak bizim felsefe ve anlayışımızdır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Yaşatmanın yolu yolunuda yapmak, içme suyunu da temiz sağlama iş ve aşta bulmak. Dert bu, çaba bu, anlayış bu, Bunu niye söylüyorum bugün yaşadığımız sıkıntıların müsebbibi kimdir onu bilmek ve hiç unutmamak gerekir onun için. Buna rağmen bu devletin kararlılığıyla ile devam eden hizmet anlayışıyla Allah'ın izniyle bugün belki biraz gecikmiş ihanet yüzünden ertelenmiş meseleler çok kısa süre içerisinde çözümlenecek ve aşılacak işlerdir” dedi. .

 

Konuşmanın ardından Vali Güzeloğlu, Kulp İlçesinde görev yapan muhtarlarla mevcut aksaklıklar ve çözüm önerileri hakkında karşılıklı bilgi alışverişinin ardından toplantı sona erdi.  

 

Toplantının ardından Kulp esnafıyla buluşan Vali Güzeloğlu, esnaf ve vatandaşların samimiyetiyle karşılaştı, onlarla bir süre sohbet etti.

 

Daha sonra İlçe Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Güzeloğlu’nu; Kulp Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu ve Kaymakamlık çalışanları karşıladı. Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçilerek burada bir süre görüşme yapıldı.

 

Ardından Vali Güzeloğlu Kulp Adliyesini ziyaret etti burada hakim ve savcılarla bir süre görüştü.

 

Ziyaretin ardından Kulp İlçe ziyareti sona erdi.