Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Kayapınar Belediyesi eğitim yatırımları tanıtımı ve okul projeleri imza törenine katıldı.

 

 

 

 

Kayapınar Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen imza törenine Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra; Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

 

 

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Güzel sanatlar lisesi orkestrası eşliğinde Mevlana Ortaokulu öğrencilerin seslendirdiği türkülerle devam etti. Daha sonra Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı’nın yaptığı açış konuşmasın ardından katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi; " Değerli çalışma arkadaşlarım, çok değerli konuklar, Kayapınar ilçe kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerimiz, eğitim camiamızın seçkin mensupları ve her şeye layık sevgili çocuklarımız, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

 

 

“2023, 2053 ve 2071 gibi temel hedef tarihlerimize doğru inşallah ulaşmak noktasındaki en büyük itici gücümüz gençlerimiz ve öğrencilerimizdir.”

 

 

Bugün ilçe kaymakamız ve belediye başkan vekilimizin içtenlikle ve çok büyük bir gayretle merkezinde insan ve öğrenci olan, bir dizi geleceğe yatırım projesinin büyük bir mutlulukla dinledik ve izledik. Kendisinin ortaya koyduğu bu özel çaba, gayret, heyecan ve hizmet için içtenlikle teşekkür ediyorum. Geleceğe doğru İnançla, kararlılıkla ve emin adımlarla yürüyen, bu büyük ülkenin ve bu büyük milletin en büyük zenginliği, güzelliği ve güvencesi gençlerimiz, sevgili öğrencileridir. Bizim hedeflerimize ulaşmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, güvenli ve kararlı adımlarla 2023, 2053 ve 2071 gibi temel hedef tarihlerimize doğru inşallah ulaşmak noktasındaki en büyük itici gücümüz gençlerimiz ve öğrencilerimizdir. Yüzlerine baktığınız zaman gülümsemelerini, masumiyetlerini, kararlı ve inançlı tavırlarını gördüğümüz bu çocuklarımızı muhakkak kazanmak, onları çok iyi yetiştirmek, bilginin, edebin, aklın ve bununla ilişkili bütün temel değerler ile birlikte, güçlü bir kişilik olarak şüphesiz hayatla buluşturmamız gerekmektedir. Bize bu değerleri koruyacak, İhya edecek, ülkesine, devletine ve milletine İnançla hizmet edecek gençler olarak yetiştirmemiz gerekir. Öyle bir gençlik olma ki Asım'ın Nesli gibi 15 Temmuz'da direnen, devletine, değerlerine, demokrasisine sahip çıkan terörün, bölücülüğün, fitnenin karşısında aşılmaz sıradağlar gibi imanıyla duran ve bunlara sahip çıkan bir gençlik olarak yetiştirmemiz gerekir.

 

 

 

“Okul öncesi 5 yaş grubunda Diyarbakır, yüzde yüze geldi. Lice’den Haniye, Kulp'tan Çermik’e, Çüngüş’ten Ergani’ye bu heyecan bütün ili 17 ilçeyle sardı ve hamdolsun sonuca ve amacına ulaştı.”

 

 

 

Biz inanıyoruz ki merkezinde insan olan, insana değer veren, insana hizmeti ibadet sayan ve bu değerler üzerinde yükselen bir gelecek tasavvurumuz, inşallah bu güzel gül yüzlü çocuklarımızla hayata geçecek, onların her birinin mutluluğu, her birinin hayata dokunuşu, hayatı güzellikle karşılaması, bizi bu beklentilerimize ulaştıracak. Bütün bu gelişmelerin merkezinde olan gençlerimizin, siz sevgili öğrencilerimizin, bu değerlerle buluşmasını, bunlarla kucaklaşmış bir güzel gençlik ve gelecek olmasını çok önemsiyoruz. Ozan Bey'in Kayapınar’da ki her bir çocuğa dokunan yüreği, her bir çocuğumuzu geleceğe hazırlama gayreti tamda bunu hedefliyor. Diyarbakır’da göreve başladığımız günden itibaren, en büyük önceliğimizin ve şüphesiz hedefimizin, bu değerleri üzerinde bir gelecek inşa etmek Diyarbakır'daki bütün gençlere ve çocuklarımıza ulaşmak, onları kazanmak olduğunu ısrarla söyledim ve bunun içinde önceliğimizin eğitim olduğunu sıklıkla vurguladım. Bakın bugün eğitimle ilgili konularda Diyarbakır hamdolsun örnek, öncü ve model bir kent olarak Türkiye'nin gündeminde. Okul öncesinde 6 ay önce, göreve başladığımız gün itibarıyla bugün telaffuz etmekten imtina ettiğimiz düzey ve seviye bugün Türkiye'nin zirvesine gelen, Türkiye adına bir örnek başarı ve bir dönüşüm projesi olarak gururla ifade edilen bir düzeye geldi. Okul öncesi 5 yaş grubunda Diyarbakır, yüzde yüze geldi. Lice’den Haniye, Kulp'tan Çermik’e, Çüngüş’ten Ergani’ye bu heyecan bütün ili 17 ilçeyle sardı ve hamdolsun sonuca ve amacına ulaştı.

 

 

 

“Çünkü biz her şeyin merkezinde insanı her şeyi merkezinde siz sevgili öğrencilerimizi görüyoruz, çünkü sizi çok seviyoruz.”

 

 

Bakın daha geçtiğimiz pazartesi günü eğitim ve öğretim yılının ikinci yarıyılını Lice ilçemize açtık. o gün sanki Lice’nin dağlarında, Lice’nin ovalarında bir coşku, bir mutluluk, bugün burada sizlerin taşıdığı şanlı al bayrağımız ve çocuklarımızın yüzlerinde bir büyük gülümseme ve bir bayram coşkusu vardı. Lice orada da söyledim ve Diyarbakır artık eğitim başarıları ile anılıyor ve anılacak inşallah. Burada her şeye layık bu çocuklarımıza biz bu imkânları sundukça, sizlerde bu imkânları alarak ve kullanarak geleceğe doğru inançla ve imanla yol alacaksınız. Çünkü biz her şeyin merkezinde insanı her şeyi merkezinde siz sevgili öğrencilerimizi görüyoruz, çünkü sizi çok seviyoruz. Sizi çok seven bir Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil ediyoruz. Onun emriyle ve liderliğiyle ile Türkiye'ye geleceğe taşırken, her birinizi bir değer olarak görüyoruz ve inanın öylesiniz. Bugün birazdan imzalayacağımız protokolle hayata geçecek bütün yatırımlar, geleceğe yatırımdır, gençlere yatırımdır, öğrencilerimize yatırımdır ve önemlisi her birinizin gönlüne ulaşan, her birinizin gönlünde yer tutan ve sizinle buluşan çok önemli gönül köprüleri yatırımıdır. Bu yatırımların örnek olmasını diliyorum ve bekliyorum, Büyükşehir Belediyesi'nden başlayarak, bütün belediyelerimizin bu konseptte ve perspektifte çalıştıklarını ifade etmek istiyorum. Heyecanımız bitmeden kesintisiz olarak ve gelecek her gün artarak devam edecek. Sizlere hizmet etmekten, Diyarbakır’a hizmet etmekten, bu ulu, aziz ve kadim şehre hizmet etmekten büyük bir mutluluk duyarak bu yatırımlar devam edecek.

 

 

 

“Büyük ve önemli yatırımların içinde çok önemli bir anlayış farkı var. Gök kubbeyi paylaştığımız engelli kardeşlerimizin eğitim anlamındaki ihtiyaçlarını karşılayacak, onlara hayatla buluşturacak üzerine mutluluk ve gülümseme taşıyacak çok önemli eğitim yatırımlarımız var.”

 

 

Farkında mısınız bilmiyorum ama eminim artık herkes fark ediyor Diyarbakır değişiyor, Diyarbakır gelişiyor, Diyarbakır sevgili çocuklar sizlerle güzelleşiyor, sağ olun var olun. Kaymakam arkadaşımı, ekibini, destek ve emek veren herkesi bu son derece önemli ve değerli yatırımları için tebrik ediyorum. Bakınız biz demiştik ki hiç kimseyi ve hiçbir meseleyi dışlama dan Diyarbakır’ı kucaklayacağız. Büyük ve önemli yatırımların içinde çok önemli bir anlayış farkı var. Gök kubbeyi paylaştığımız engelli kardeşlerimizin eğitim anlamındaki ihtiyaçlarını karşılayacak, onlara hayatla buluşturacak üzerine mutluluk ve gülümseme taşıyacak çok önemli eğitim yatırımlarımız var. Eğitilebilir anlamda otizmden basit, hafif, orta düzeyde dâhil olmak üzere anaokulları, ortaokullar, liseler var. Bunu çok önemsiyorum, bunu çok gerekli buluyorum. Bu konu Diyarbakır'da göreve başladığımızda ifade ettiğimiz ve tespit ettiğimiz bu eksikliğin bugün giderilmesinden de büyük bir mutluluk duyuyorum. Bütün eserlerimiz, önce sevgili öğrencilerimize, sonra ilimize ve sonra da ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Rabbim tamamlanmasını hizmete girmesini de nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor İlçe kaymakam ve belediye başkan vekilimizi tekrar içtenlikle tebrik ediyorum, hayırlı uğurlu olsun ”dedi.

 

 

Konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan arasında Kayapınar Belediyesi eğitim yatırımları tanıtımı ve okul projeleri imzalandı.

 

 

İmza töreni, verilen kokteylin ardından sona erdi.