Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Bismilli hayırsever iş adamı Necat Gülseven tarafından Bismil İlçe merkezinde yaptırılacak olan okul için protokol imzaladı.
 
Eğitime destek vermek maksadıyla hazırlanan protokolde, hayırsever işadamı Necat Gülseven tarafından Bismil İlçe merkezinde 4,5 dönüm arsa üzerine, 8 derslikli, 240 öğrenci mevcutlu, Milli Eğitim Bakanlığının uygun tip projeli ortaokul binası bağışçı Gülseven Turizm Otelcilik İnşaat A.Ş. tarafından tüm yapım maliyetlerinin karşılanması imza altına alındı. 
 
Valilik Toplantı Salonunda yapılan protokol imza törenine Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, hayırsever iş adamı Necat Gülseven, Milli Eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Vekili ve Bağlar Kaymakamı Tolga Toğan, Bismil Kaymakamı Turgay Gülenç, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak katıldı.
 
Okul protokolünde bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “İlimiz Bismil ilçesinin yetiştirdiği değerli kardeşim iş adamı Necat Gülseven bey ile beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.
 
Kendisi İstanbul'da ticari hayatını sürdüren, bu anlamda önemli girişimleri, Türkiye çaplı yayın yapan medya, televizyon ve gazeteleri olan ama memleketine olan vefasını, ilgisini, şüphesiz her daim hem yaşatan hem de bu noktada sorumluluklarına dönüt katkı koyan bir değerli hemşerimiz.
 
Bugün de Necat Bey, doğduğu ve halen de gerek kardeşi gerek ailesinin yaşadığı güzel Bismil’imiz de bir eğitim yatırımını kazandırmak ve eğitim anlamında bir İlkokulu Bismil’e imza ederek hediye etmek noktasında bir irade ile karşımızda. Eğitime yüzde yüz destek çerçevesinde nesillere, gençlere ve geleceğimize dönük, bu büyük yatırma dönük katkılarından dolayı değerli kardeşim çok teşekkür ediyorum. Kendisi değerli eşi Ebru hanımla birlikte ortaya koydukları bu iradenin takdir edilmesi gerektiğinin altını çiziyorum ve İnşallah, adı ile yaşayacak kendilerinin bu okulda nice başarılı gençlerimizin, evlatlarımızın, yetişmesini, bu okuldan sonra eğitim hayatında nice başarılara doğru kendileri geçerken okulun hayırseverleri ile alınacaklarının da özellikle bilmesini istiyorum.
 
Eğitim en temel ve en değerli kavramımız. İnsanı merkeze alan, insanı ve insana bağlı olan toplumu değiştirmeyi amaçlayan, bizi biz yapan milli, manevi ve tüm değerleri aktardığımız en önemli hizmet alanımız. Şüphesiz eğitimde fiziki altyapı bir gerek şart. Çağdaş, iddialı ve her türlü teknolojik donanımla buluşmuş okullarımızda çocuklarımızın özgüvenli, kararlı, bilgili yetişmelerini sağlamak da Türk Milli Eğitiminde temel amacımız. Bu noktada eğitimde %100 destek seferberliğinde o günden bugüne çok okullarımız çok eğitim yatırımlarımız kazandırıldı.
 
Benim Diyarbakır Valisi olarak bu anlamda yaptığım ilk protokol olarak da bu protokolün apayrı bir anlamı var. İnşallah bugün imzalayacağımız protokolle, Necat bey kardeşimizin üzerinden Gülseven Turizm Otelcilik İnşaat Anonim Şirketi olarak Bismil’imize 12 derslikli bir ortaokulu kazandırıyoruz. Allah hayırlı uğurlu eylesin, İnşallah en kısa zamanda güzel bir törenle temelini atıp, önümüzdeki eğitim yılında da zaten kendileri de önemli bir İnşaat yatırımcısı ve grubu olarak firması en kısa zamanda çok kaliteli, çok nitelikli ve güzel bir okulla 2018-2019 eğitim yılında Bismil’e ve Diyarbakır ve Türk milli eğitimine kazandıracağız.
Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim kazasız belasız tamamlamayı nasip etsin ve inşallah en kısa zamanda da hizmete de sokarak öğrencilerimizle buluşmayı nasip etsin diyorum. Tekrar sevgili kardeşimi ve değerli eşini ve ailesini tebrik ediyorum” dedi.
 
Protokol imzalama töreni, Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, iş adamı Necat Gülseven ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın imzasının ardından sona erdi.