21.06.2017 tarihli Valiler Kararnamesiyle Kocaeli Valiliği görevinden Diyarbakır Valiliği görevine atanan Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu Diyarbakır’daki görevine başladı.

 

Valilik önünde 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Barbaros Kasar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş, Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının müdürleri tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu daha sonra makam odasına geçerek, tebrikleri kabul etti.

 

Makamında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “ Değerli komutanım, Değerli Belediye Başkanım, değerli çalışma arkadaşlarım, saygı değer basın mensupları, an itibariyle Diyarbakır Valiliği görevine başlamış bulunuyorum. Öncelikle bugün ve bu an başlayan görevimizin Diyarbakır’ımızın tüm insanına ülkemize şahsım başta olmak üzere kamu çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu onurlu ve sorumlu görevde Rabbim milletimize hizmet noktasında bizlere yardım eylesin. Beklentilerimizi karşılayacak güç ve kudreti bize bağışlamasını niyaz ediyorum. Böylesi onurlu ve sorumlu bir görevi şahsımıza tebliğ eden ve güvenen Sayın Cumhurbaşkanımıza da şükranlarımızı arz ediyorum. Sayın Başbakanımıza ve Bakanımıza da teşekkür ediyorum.

 

Diyarbakır bu anlamda her şeyi hak eden potansiyeli, dinamiği, birikimi, derinlikleri ve zenginlikleriyle bunu sağlayabilecek bir büyüklüğün adıdır

 

Diyarbakır Valiliğimin önemi ve şüphesiz ehemmiyeti büyük. Diyarbakır medeniyet geçmişimizin kadim bir kenti. Kültür dünyamızın önemli bir şehri. İnanç değerlerimizin peygamberler, sahabeler, evliyalar otağı bir özel ve güzel yurt. Diyarbakır’ı anlatmak Diyarbakır’ı yaşatmak ve bu boyutlarıyla kavramak gerekir. Bu anlamda Diyarbakır Türkiye’nin mührü Türkiye’nin kalbidir. Böylesi onurlu ve sorumlu görevde Vali olarak hizmet etmenin heyecanını ve şüphesiz sorumluluğunu hissediyorum. İnsanımıza hizmet etmek, dokunmak, onlarla konuşmak devlet ve millet kaynaşma buluşmasında inşallah el birliğiyle güzel köprüler kurma arzusundayız. Diyarbakır bu anlamda her şeyi hak eden potansiyeli, dinamiği, birikimi, derinlikleri ve zenginlikleriyle bunu sağlayabilecek bir büyüklüğün adıdır. Bu noktada devam eden ve terörle mücadelede kararlı ve kesin süren mücadelemizin yanında Diyarbakır’ımıza sosyal ve ekonomik anlamda, inşallah yeni bir dönemi el birliğiyle güç birliğiyle ama en önemlisi gönül birliğiyle inşa edeceğiz.

 

Diyarbakır insanımızın geleceğini bugünden güzel yapmak adına özel bir çalışmanın çabanın içinde olacağız

 

Diyarbakır’ın gelişme ve kalkınmasında sosyal ve ekonomik anlamda daha büyük hedeflere ulaşmasında çok özel bir çalışma ve inşallah bir geleceği birlikte inşa edeceğiz. Her köşesine, her kişisine,  her meselesine dokunarak gönülden gönüle bu anlamda bir sıcak devlet, millet bağı kurarak beklentileri karşılamak tüm kamu çalışanlarımızın atanmış seçilmiş bütün kadrolarıyla Diyarbakır insanımızın geleceğini bugünden güzel yapmak adına özel bir çalışmanın, çabanın içinde olacağız. Özellikle ekonomik anlamda bildiğiniz gibi bir önceki görev yerim Kocaeli Türkiye’nin geleceği büyük yürüyüşüne ekonomik sosyal anlamda çok büyük katkılar sunan ülkenin en üst oranda sanayileşen OSB perspektifinde temel stratejik bütün sektörlerinde taşıyıcı olan bir büyük şehir. Şüphesiz biz bugün Diyarbakır’ımıza Kocaeli’mizin selamlarını muhabbetlerini sevgileri getirdik. Ama aynı zamanda Kocaeli’ndeki OSB’lerden iş adamlarımıza kadar yakın bir gelecekte Diyarbakır’ın ve Diyarbakır merkezli kalkınmanın geliştirilecek modeller konusunda neler yapılabileceğindeki çok açık bir iradeyi, çok açık bir iş birliğini, güven karşılıklı temin ve tesis noktasındaki iradeyi getiriyor.

 

Hizmetlerinde olduğumuzu ve bunun bizim için büyük bir onur olduğunu millete efendinin olmadığını millete hizmet etmenin temel şiarımız olduğunu amacımızın bu olduğunu gayemizin bu olduğunun özellikle altını çizmek istiyorum

 

Kısa bir gelecekte Diyarbakır’daki paydaşlarımızla her düzeydeki sanayi ve imalatın daha iyiye gitmesi iş üretim ve istihdam perspektifinin oluşmasına katkı sunacağız. Bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımızın özel desteği ve ilgisi şüphesiz hep var. Hükümetimizin yatırım ortamını iyileştirme ve özellikle ekonomik altyapı ve buna bağlı temel yatırımlarda büyük ölçekli yatırımlardan başlayarak teşvik ve desteklemenin hepsini inşallah harekete geçireceğiz. Bu çabamız ve gayretimiz hep birlikte güven ve güç ama en önemlisi gönül birliği üzerinde inşa edilecek. Ben hizmet etmekten bu an itibariyle büyük bir onur ve sorumluluk duydum. Diyarbakırlı hemşerilerime sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. Hizmetlerinde olduğumuzu ve bunun bizim için büyük bir onur olduğunu, millete efendinin olmadığını, millete hizmet etmenin temel şiarımız olduğunu, amacımızın bu olduğunu gayemizin bu olduğunun özellikle altını çizmek istiyorum. Allah mahcup etmesin. Bu uğurda inandığımız ve amaçladığımız doğrultuda hizmet etmeyi nasip eylesin.

 

Sevgili basın mensuplarımıza da bu çabada bizlerle olacakları için şimdiden teşekkür ediyor, onların şahsında Diyarbakır’ın basın ve medya sektöründeki bütün temsilcilerini sevgiyle selamlıyorum.”

 

Her kamu yöneticisi için hepimiz için hizmette devamlılık ve her aldığımızı daha öteye taşımak esastır, asıldır

 

Vali Güzeloğlu Valilik toplantı salonunda gerçekleştireceği toplantı öncesinde yaptığı hitap konuşmasında ise şunları söyledi: “Değerli Komutanım, Değerli Başkanım, Değerli çalışma arkadaşlarım; Diyarbakır Valiliğimin ilk anlarında göstermiş olduğunuz nezaket için hepinize teşekkür ediyorum. Hep birlikte inşallah bugünden itibaren bir tek amacımız var Diyarbakır’ımıza hizmet etmek, insanımıza mutlu etmek, beklentilerini karşılamak Diyarbakır’ımızın adına yakışır bir seviyeye ulaşmasını sağlamak. Diyarbakır büyük medeniyet geçmişimizin çok önemli merkezi kültür dünyamızın çok önemli bir şehri. Diyarbakır’a hizmet etmek manevi olarak büyük bir mesuliyet ve zenginlik. Allah inşallah bizi mahcup etmesin. Bu mübarek Cuma günü başladık bu niyetle. Gün gelir emaneti teslim ederken hoş bir sada olan yönetim göstermeyi nasip eylesin. Her kamu yöneticisi için hepimiz için hizmette devamlılık ve her aldığımızı daha öteye taşımak esastır, asıldır. Bu duygularla siz değerli çalışma arkadaşlarımı bugünden itibaren Diyarbakır’ımıza hizmet etmenin sorumluluğunu taşıyacağız. Bugüne kadar Diyarbakır’ımıza hizmet eden katkı veren herkese içtenlikle teşekkür ediyorum. Emekli olanlar ve hala çalışan sizlere de bugüne kadarki çabalarınız ve çalışmalarınız için hem teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. En kısa zamanda Diyarbakır’ımıza hizmet noktasında bir arada görüşmek dileğiyle siz değerli arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Vali Güzeloğlu daha sonra Valilik toplantı salonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile bir toplantı gerçekleştirdi.