Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Çüngüş İlçesini ziyaret etti.
  
 Vali Güzeloğlu’nun ziyarette ilk durağı; Çüngüş Öğretmenevi oldu, burada Vali Güzeloğlu’nu; Çüngüş İlçe Kaymakamı Mehmet Durgut, Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, vatandaşlar ve öğrenciler çiçeklerle karşıladı. Daha sonra Çüngüş Öğretmenevi Toplantı Salonunda Çüngüş İlçesinde görev yapan muhtarlar ile istişare toplantısına geçildi. Toplantıya Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra Çüngüş İlçe Kaymakamı Mehmet Durgut, Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca ilimizde görev yapan kurumların üst düzey yöneticileri ve Çüngüş İlçesinde görev yapan muhtarlar katıldı.
 
            İstişare toplantısında muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada Vali Güzeloğlu şunları söyledi:“ Değerli İlçe Kaymakamımız, Çüngüş’ün değerli yöneticileri, çok değerli Muhtarlarımız, Çüngüş’ün değerli Belediye Başkanı, Meclis Üyeleri ve değerli sakinleri. Bugün sizlere misafir olmaktan ilçe gezileri kapsamında Çüngüş’ümüzü ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.  Diyarbakır’ın her ilçesine, her köşesine ve her meselesine dokunmak, sorunlarına çözüm bulmak sıkıntıları yerinde görmek ve bir bütün olarak daha iyiye ve güzele ilçelerimizi ve Diyarbakır’ımızı ve ülkemizi taşımak İnşallah gayret, kararlılık ve niyetindeyiz.
 
“İnsanı merkez alan devleti milleti için var eden her nerede bir sıkıntı bir sorun varsa bunun çözümünü amaç sayan ve millete hizmeti ibadet sayan bir anlayış içerisindeyiz.”
 
İnsanı merkez alan devleti milleti için var eden ve yaşatan her nerede bir sıkıntı bir sorun ve bir mesele varsa bunun çözümünü en öncelikli amaç sayan ve millete hizmeti ibadet sayan bir anlayış içerisindeyiz. Bu noktada Diyarbakır’ımızında, Çüngüş’ümüzünde kalkınması, gelişmesi gelecek her gün bugünden daha iyi bir geleceğe yol alması hedefimiz. Başta emniyet, huzur ve güvenin temin ve tesis edilmesi, bu devlet ve millet düşmanı her türlü tehdidin ve bunun işbirlikçilerinin hukuk içerisinde etkisiz hale getirilmesi ve oluşan huzur ve güven ortamında İnşallah ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınmanın gerçekleştirilmesi, yol haritamız bu, hedefimiz bu, amacımız bu, Allah mahcup etmesin. Bu doğrultuda bütün ilçelerimizi tek tek dolaşıyoruz. Benimle birlikte İl Jandarma Komutanımız, İl Emniyet Müdürümüz, tüm bölge, il müdürlerimiz her bir ilçeyi o ilçemizde ilçe kaymakamımız, yöneticilerimiz, siz değerli muhtarlarımızdan dinliyoruz. Şüphesiz tabi devam eden meseleler, yapılan işler, projeler bilgimiz dahilinde. İlçe Kaymakamımız ve her kaymakamımızın, ilçe muhtarlarımız ve ilçe toplantılarının sonuçları da bize gelmekte, ilçenin sınırlarında ve ilçe ile ilgili konularda tabi kaymakam arkadaşımızın, belediye başkanımızın, sizlerin çabaları da ortada zaten bu çabaların ilçe kısmı sizin sorumluluğunuzda ama il düzeyinde koordine edilmesi gereken ve il açısından çözülmesi gereken meseleleri biz bu toplantılarda özellikle not ediyoruz, kaydediyoruz, bunun ötesi olursa bizim dışımızda özellikle Ankara düzeyinde karar alınması gerekirse de bunları Ankara ile paylaşıyoruz.
 
Hamdolsun bugün ülkemizin her köşesinde, huzur ve güven tam anlamıyla temin edilmiş durumda ve her geçen gün ve gelecek gün daha iyiye gidiyor.”
 
Bizim temel bir düsturumuz var değerli arkadaşlar inancımız gereği, ‘iki günü bir olan ziyandadır’ biz günleri değil geride nerdeyse yılları da kaybettik ve israf ettik bunu kapatmak bu açığı bir an  önce gidermek ve çok hızlı bir şekilde hedeflerimize varmak mecburiyetindeyiz. Eğitimden, sağlığa, kültürden, spora, belediye hizmetlerinden, kamu adına yapılacak tüm hizmetlere kadar bunu ancak ortak bir çabayla, ortak bir heyecanla, güç birliğiyle ama en önemlisi gönül birliğiyle mümkündür. Hamdolsun bugün ülkemizin her köşesinde de, Diyarbakır’ımızda da ve Çüngüş’te de huzur ve güven tam anlamıyla temin edilmiş durumda ve her geçen gün ve gelecek gün daha iyiye gidiyor. Bu huzur ortamında güvenlik açısından hakikaten çok güzel ortamda artık sıra ekonomik, sosyal, toplumsal kalkınmada. İnsanı ve insani kalkınmayı merkezine alarak, eğitimden başlayarak ekonomik kalkınmaya kadar iş ve istihdam alanlarının üretilmesine kadar, bizim çabamızın özünde bu var.
 
“Bu ülkenin her bir vatandaşı birinci sınıf bir vatandaştır. Her birisi açısından biz en iyisini hedeflemekte ve arzulamaktayız.”
 
Bu ülkenin her bir ferdi her bir vatandaşı birinci sınıf bir vatandaştır. Her birisi açısından biz en iyisini hedeflemekte ve arzulamaktayız. Bu çaba ve bu niyetle buradayız şüphesiz bu buluşmamız ve buluşmalarımız devam edecek. Bu toplantılarımız bir sonrasına geldiğinde, bir önceki toplantıda ne konuşulduğunu, nelerin paylaşıldığını hangi taleplerini dile geldiği ve bununla ilgili nelerin gerçekleştirildiğini de paylaşacağız. Mesafe kaydetmek ve sonuç elde etmek amacımız ve bir anlamda her bir ilçenin yapılanlarla ilgili bir karnesini böylelikle görmüş olacağız. Çocuklar okulda nasıl karne alırsa her ilçede de yapılanlarla ilgili başarılan, eksik kalan, belki tamamlanamayan hepsini mahalleler ve ilçenin bütününde göreceğiz ki böylelikle hedefimize, amacımıza ne kadar yakın olduğumuzu nerede belki eksik ve yetersiz kaldığımıza bakacağız, birazdan göreceğimiz gibi burada tabi muhtarlarımız var, muhtarlar bizim için çok değerli, önemli çalışma arkadaşlarımız. Her biriniz seçildiği mahallenin insanının güven duyduğu, vekil eylediği ve sizlere güvenerek meselesin temsil etme mesuliyetini seçimle verdiği arkadaşlarımızsınız. Tabi bizim açımızdan da devletin milletle buluştuğu, milletle kucaklaştığı noktada bizler adına vatandaşlarımıza ulaşan, elimiz, kulağımız, gözümüzsünüz. Bu karşılıklı ilişkiyi ne kadar güçlü kılarsak, ne kadar sağlıklı oluşturursak o derece sonuç alırız. Çünkü mahallesini en iyi bilen, meselesini de, derdini de, sıkıntısını da yaşayan kişilersiniz. Belki ilçe bazında kaymakam arkadaşlarımızın da yakın mesai arkadaşlarısınız hem de ilçeyi yönetirken, birlikte çalıştığı, birlikte heyecanı paylaştığı takımdaşlarısınız.
 
“Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan başlayan muhtarlarımızın hem yönetimde hem de devlet ve millet işbirliği, güç birliğinde öne çıkan çok güzelde bir yeriniz var.”
 
 Bu noktada sizlerle buluşmanın apayrı bir değeri var, zaten Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan başlayan muhtarlarımızın hem yönetimde hem de devlet ve millet işbirliği, güç birliğinde öne çıkan çok güzelde bir yeriniz var. İnşallah gelecek her gün bunu daha da pekiştireceğiz, daha geliştireceğiz daha iyiye taşımaya gayret edeceğiz. Belediye Başkanı’mızın da çok güzel çalışmaları, gayretleri var. Bunları biliyoruz, destekliyoruz İnşallah daha iyiye, daha güzele Çüngüş’ü ve ülkemizi taşıma gayretindeyiz. Hepinize bu duygu ve düşüncelerle tekrar Çüngüş’de olmaktan duyduğum memnuniyeti belirtiyorum, toplantımızın hayırlı geçmesini diliyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”dedi.
 
Konuşmanın ardından istişare toplantısına geçildi. Çüngüş İlçesinde ve kırsal mahallelerinde yaşanan sorunlarla ilgili muhtarlarla ve ilgili kurum müdürleriyle görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Toplantının ardından İlçe Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Güzeloğlu’nu; Çüngüş Kaymakamı Mehmet Durgut ve Kaymakamlık çalışanları karşıladı. Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçilerek burada bir süre görüşme yapıldı.
 
Ardından Çüngüş esnafıyla buluşan Vali Güzeloğlu, esnaf ve vatandaşların samimiyetiyle karşılaştı, onlarla bir süre sohbet etti.
 
Esnaf ziyaretinden sonra Vali Güzeloğlu, Ak Parti Çüngüş İlçe Başkanı Zülfü Hüseyin Uzun’a taziye ziyaretinde bulundu.
 
Daha sonra Vali Güzeloğlu, Belediye Başkanlığı ziyareti için Çüngüş Belediye Başkanlığına geçti. Vali Güzeloğlu’nu, Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca ve belediye çalışanları karşıladı. Vali Güzeloğlu burada, Çüngüş’te yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
            Belediye ziyaretinin ardından Çüngüş ilçe ziyareti sona erdi.