Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Çermik İlçemizi ziyaret etti.

 

Kaymakamlık binası önünde Çermik İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş ve kaymakamlık çalışanları tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu’na öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi. Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçen Vali Güzeloğlu, burada Kaymakam Olçaş’tan ilçe hakkında bilgi aldı.

 

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Çermik Belediyesini ziyaret eden Vali Güzeloğlu’nu Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, kurum müdürleri ve belediye çalışanları karşıladı. Vali Güzeloğlu’na Belediye çalışanları tarafından çiçek takdim edildi. Daha sonra Belediye Başkanlığı Makamına geçen Vali Güzeloğlu, burada Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’ndan ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Belediye ziyaretinin ardından Vali Güzeloğlu, İlçede 2017- 2018 eğitim öğretim yılında eğitime başlayan 16 derslikli Muhammed Emin Er Anadolu İmam Hatip Lisesini gezdi burada incelemelerde bulundu.

 

Daha sonra Vali Güzeloğlu, Çermik Kaymakamlığı Konferans salonunda Çermik İlçesinde görev yapan muhtarlar ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. Buradaki toplantıya Vali Güzeloğlu, Çermik İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş ile İlimizde görev yapan kurumların üst düzey yöneticileri katıldı.

 

İstişare toplantısında muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Değerli İlçe Kaymakamız, İlçe yöneticilerimiz çok kıymetli muhtarlarımız, bugün Çermik'te olmaktan size misafir olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Gösterdiğiniz konukseverlik için, ev sahipliği için İlçe Kaymakamımıza, belediye başkanıma, tüm çermiklilere de ben ve ilden gelen çalışma arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.

 

 

“Bu ülkenin ve Diyarbakır’ımızın her bir köşesi ve kişisine hizmeti götürmek, yarını bugünden daha iyi eylemek temel gayemizdir.”

 

Çermik’in çok eski ve köklü geçmişinin, tarihi birikiminin bugün sahip olduğu güzelliklerin ve değerlerin daha iyiye taşınması adına, Çermik’in gelişmesi ve kalkınması adına bu toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah bu niyetle başlayan çalışmalarımızda her birinizin gayretiyle, çabasıyla ve hizmetiyle Çermik’imiz, Diyarbakır’ımız, ülkemiz daha iyiye ve daha güzele gidecek. Her gelecek gün bugünden daha iyi bir geleceği ve günü bize getirecek. Yeter ki niyetimiz ve gayretimiz bir olsun, iyi olsun. Çermik bunu hak ediyor. Bu açıdan hizmetleriniz için bugüne kadar emekleriniz içinde hepinize teşekkür ediyoruz. İnşallah bir büyük devlet ve millet olarak geleceğe doğru bir büyük bir yürüyüşümüzde gelecek her zaman diliminde gelişmeyi, kalkınmayı elbirliğiyle gerçekleştireceğiz. Bu noktadaki kararlılığımız başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere çok açık ve nettir. Bu ülkenin ve Diyarbakır’ımızın her bir köşesi ve kişisine hizmeti götürmek, yarını bugünden daha iyi eylemek de temel gayemizdir. Merkezinde insan olan insana hizmeti ibadet sayan ve iki günü bir olursa ziyan olan bir inancı, anlayışı ve ahlakı temsil ediyoruz. Bu noktada geriye bakmadan hep ileriye ve daha iyiye bakacağız. Bütün kurumlarımız ister seçimle gelen muhtarlarımız olsun, ister atanmış bütün kamu görevlerimiz olsun, ister Belediye Başkanım olsun bu gaye ve bu amaç için millete hizmet edecek. Hamdolsun kaynak imkân da bir sorunumuz yok. Yeter ki doğru, güçlü ve güzel bir iş birliğimiz olsun, güç birliğimiz, işbirliğimiz ama esasen de gönül birliğimiz olsun. Bunu yaptığımız zaman gönülden gönüle köprüler kurduğumuz zaman, göreceksiniz ki her şey çok kolay olacak ve güzel olacaktır.

 

“Çermik’i inşallah çok kısa bir süre içerisinde özellikle termalde ve turizmde bir marka şehir haline inşallah getireceğiz.”

 

Bugün Çermik'te benimle birlikte İl Emniyet Müdürüm, Bölge müdürlerimiz, il müdürlerimiz, geniş bir ekiple birlikteyiz. Biraz önce kaymakamımıza sorduk daha önce böyle bir geniş ölçekli toplantının çok olmadığını, çok yapılmadığını söyledi. Bizim milletimiz anlayışımızla Biz milletin ayağına gelir, milletle birlikte meseleye istişare ederiz. Bu ilk toplantımızı ama şüphesiz son toplantımızda değil. Sizin Kaymakam Bey ile yaptığınız ilçe değerlendirme toplantıları devam ediyor. Burada notlar var, bize gönderilmiş bilgiler var. Oralarda yaptığınız toplantıda sonuçlarınızın ilçede yapılabileceklerini zaten ilçe de hallediyorsunuz ama bugünkü toplantımızda esasen amacımız ilçeyi aşan ve ilçenin ötesinde ilde çözümü gereken konulara bakmak, bize aşıyorsa onları Ankara'yla paylaşıp Ankara'da bunların çözümüne dönük bir katkı sağlamaktır. Temel amaç ve temel hedef dediğim gibi her noktada, her alanda, daha iyi bir gelişmeye hedeflemektir. Bugün Çermik’in çok büyük fırsatları var, çok önemli zenginlikleri var, Belediye Başkanı kardeşimizin heyecanı var, Kaymakam beyin gayreti, hepinizin bildiği gibi ortak bir hedefimiz var. Çermik’i inşallah çok kısa bir süre içerisinde özellikle termalde ve turizmde bir marka şehir haline inşallah getireceğiz ve o zaman göreceksiniz ki sırf oradaki gelişme bile Çermik’in çok ötesine katkı, zenginlik, bereket ve refah getirecektir. Cenab-ı Allah'ın bahşettiği bu zenginliği aklımızı kullanarak değerlendireceğiz. Bugüne kadar belki eksik kalanı, ihmal edileni ve yapılmayanı da yapacağız, elbirliğiyle yapacağız, hızlı bir şekilde yapacağız, doğru bir şekilde yapacağız, işin ucu budur. Bunu yaptığımız zamanda göreceksiniz ki dediğim gibi her şey çok daha güzel olacak. Bu noktada ben toplantımızın hayırlı geçmesini, Çermik için, Diyarbakır için ve ülkemiz için hayırlı sonuçlar getirmesini niyaz ediyorum Rabbimden. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Devletimize, milletimize zeval vermesin. En büyük zenginliğimiz budur en önemli değerlerimiz de bunlardır ve bu değerler uğruna hayatını feda eden şehitlerimizi de gani gani rahmet eylesin. Onların şahadetleri ile bugün biz bu vatanda hamdolsun güçlü, özgür ve hür olarak yaşıyoruz. Bu emanetlerin değerini bilip onlara layık bir hizmette boynumuzun borcu olsun inşallah. Tekrar toplantımızın hayırlı geçmesini diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Konuşmanın ardından istişare toplantısına geçildi ve Çermik İlçesinde ve kırsal mahallelerinde yaşanan sorunlarla ilgili Muhtarlarla ve ilgili kurum müdürleriyle görüş alışverişinde bulunuldu.