Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayesinde gerçekleştirilen ‘Biz Anadolu’yuz’ projesi kapsamında Denizli’den, ilimizin tarihi ve kültürel değerlerini tanımak amacıyla gelen 16 öğrenciyi tarihi İçkale’de kabul etti.

 

 

Ziyarette, Vali Yardımcısı Hasan Gökpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İl Planlama ve Koordinasyon Müdür Vekili Adem Tikdağ, öğrenciler ve öğretmenleri yer aldı.

 

 

Öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi; “‘Biz Anadolu’yuz’, Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayesinde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu öncülüğünde devam eden, bizim de çok değer verdiğimiz, çok güzel bir proje. Sizlerden önce Çanakkale ve İstanbul'daki arkadaşlarınız dahil çok sayıda diğer illerden gelen, genç, sizin gibi kardeşlerinizi ağırladık. Diyarbakır'dan sizin arkadaşlarınızı, yaşıtlarınızı, kardeşlerinizi Türkiye'nin diğer illerine İstanbul ve benzeri illerine gönderdik. Böylelikle çok güzel bir kaynaşma, tanışma, arkadaşlık oluşturma, bu büyük ve çok güzel ülkemizin her bir köşesini, her birinizin görmesine fırsat tanımış olduk. Bu çektiğiniz fotoğraflar, karşılıklı oluşturduğunuz dostluklar, hep sizle birlikte yaşayacak. Siz de Diyarbakır’ın güzelliklerini döndüğünüzde çevrenize, arkadaşlarınıza, ailelerinize aktaracaksınız, anlatacaksınız ve kısa bir zaman sonra biz de size, inşallah Denizli'ye, Diyarbakır'dan sizin arkadaşlarınızı göndereceğiz. Onlarda Denizli’yi tanıyacaklar. Çalışmayı, gezmeyi, okumayı ihmal etmeyeceksiniz. İddialı olacaksınız. Ülkenin geleceğine bizden daha çok ve büyük katkılar yapacaksınız. Benim sizden istediğim bir şey var. Ne olursanız olun, en iyisi, en başarılısı ve dünya çapında iddialısı olmak durumundasınız. Alanınızda yenilik yapan, yazılım yazan, başkasının yazılımlarını kullanan değil, sizin yazdığınız yazılımları dünyanın kullanmasını sağlayan, bilgisayar, yazılım ve hangi işi yapıyorsanız, mesleğin uzmanı olacaksınız. Hepinizi çok sevdiğimizi bilmenizi ailelerinize selam ve sevgilerimizi götürmenizi istiyorum. Diyarbakır'dan dönerken sağlıkla, huzurla, inşallah evlerinize, ailenize, Denizli'ye dönersiniz. Herkese çok selamlarımızı götürün, sevgilerimizi götürün ve Diyarbakır'ın güzelliklerini gittiğiniz her yerde herkesle paylaşın” dedi.

 

 

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Güzeloğlu, öğrencilere Diyarbakır hakkındaki düşüncelerini sordu ve onlara öğütlerde bulundu.

 

 

Ziyaret sonrası Vali Güzeloğlu’na Denizli Valisi Sayın Hasan Karahan tarafından gönderilen hediye takdim edildi. Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu tarafından da Denizli Valisi Karahan’a gönderilmek üzere öğrencilerle gelen heyete bir hediye verildi.

 

 

Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.