Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu A. Gaffar Okkan Polis Meslek Eğitim Merkezini ziyaret etti.

        Vali Güzeloğlu’na POMEM ziyaretinde Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç ve İl Jandarma Komutanı Ali Demir eşlik etti. Vali Güzeloğlu ve beraberindekileri A. Gaffar Okkan Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Vekili 2. Sınıf Emniyet Müdürü Fikret Yücel ve öğrencilerden oluşan karşılama mangası karşıladı.

        Spor salonunda A. Gaffar Okkan Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerine yaptığı konuşmada Vali Güzeloğlu: “ Bugün kahraman Emniyet teşkilatımıza İnşallah çok kısa bir süre içerisinde katılacak siz değerli genç Polis kardeşlerimizi hem ziyaret etmek hem de Polis Meslek Eğitim Merkezin çalışmalarını yakından görmek için bir aradayız, sözlerimin başında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne bütün bu değerler uğruna şehadete yürüyen, hayatını vatan, bayrak, devlet ve millet için feda eden tüm aziz şehitlerimizin ve özellikle ismini aldığınız Diyarbakır’da bu değerler uğruna milletiyle, devletiyle bu büyük mücadeleyi verirken şehadete erişen Gaffar Okkan Emniyet Müdürümüzü rahmet ve minnetle anıyorum, ruhları şad mekânları cennet olsun. Tüm Gazilerimize de Rabbimden sağlık, huzur diliyorum. Bu kahramanların varlığı bu yürekli, vatan ve millet için canını seve seve feda eden yiğitlerin varlığı hem bugün sahip olduğumuz tüm değerleri sağlayıcısı hem de koruyucu anlamda güvencesidir.

        Bu milletin her bir ferdi ve evladı annesinde emdiği helal sütle, babasından aldığı hayır dualarıyla bu değerler uğruna hayatını seve seve feda edecek kahraman birer fert ve değerdir. Sizlerde tarihi şan ve mazisi kahramanlıkla dolu Polis Teşkilatımızın en yeni adaylarısınız, 627 kahraman evladımız olarak İnşallah kısa bir süre sonra, Emniyet Teşkilatımıza katılacak, yemininizi edecek ve bu değerleri taşımak noktasında varlığınızla, teşkilatınıza ve devletimize güç katacaksınız.

        Bir büyük devlet ve millet olarak, geleceğe doğru büyük ve kutlu yürüyüşümüzde ve şüphesiz bu değerleri korumak bu değerleri, hayatı pahasına savunan, milletiyle bütünleşerek, milletine hizmet etmeyi amaçlayan siz genç kardeşlerimize, Polislerimize çok güveniyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti kutlu bir devlet, Türk Milleti dualı bir millet olarak ebediyete akan her zaman ve dönüm noktasında daha da güçlenerek yoluna devam ediyor. İçte ve dışta bütün ihanet şebekeleri ve terör örgütleri hangi işbirliğini yaparlarsa yapsınlar biz hamdolsun yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. En son 15 Temmuz’da bu milletin içinde kandırılmış beyinlerle ve ihanet eden kişilerle, şerefli üniformaların içindeki şerefsizlerle yapmaya çalıştıkları, aziz ve necip milletimizin kararlı duruşuyla, Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla bu milletin ve devletin her bir noktasındaki demokrasi nöbetleriyle, aşılmaz imanlı göğüsleriyle bertaraf etti.

        Bugün Emniyet Teşkilatımız dahil bütün teşkilatlarımız düne göre çok daha iyi durumda ve güçlüdür. Bizler devleti en yüce değer bilen, bu uğurda canını feda edebilen, bir imanın ve inancın temsilcileriyiz. Türk Polis Teşkilatı mal ve can emniyetinin temininde, vatandaşın huzur ve güveninin tesisinde, hukuka uygun, hukuk içinde bir büyük inanmışlık içerisinde görevini ifa etmektedir.

        Bugün Türk Emniyeti, uluslararası alanda küresel terör olmak üzere, sınırı aşan tüm suçlarda çok başarılı ve örnek alınan bir teşkilat haline gelmiştir. Teknolojiyi kullanan bu noktada bilimsel tüm gelişmelerde, sizlerin eğitimlerinde aktardığımız gibi, bilgi teknolojisiyle, suç mücadelesinde çok büyük başarılar elde eden bir teşkilattır.

        Şüphesiz ki bugün dünyanın karşı karşıya kaldığı bütün sorunların temelinde küresel olarak ortaya çıkan kaos ve gelişmeler rol almaktadır. Bölgesel ve küresel ölçekte istikrarsız gelişmeler, iç güvenliği ciddi oranda tehdit etmektedir. Bütün bunlar karşısında, çok yüksek bir eğitim, ahlak ve seciyeyle donatılmış, bu inancı ve imanı temsil eden duruşuyla kendini, vatanına, devletine ve milletine adamış siz Polis kardeşlerimizin, bizim için büyük bir güvence olduğunun özellikle altını çizmek istiyorum.

        Diyarbakır Gaffar Okkan Şehit Emniyet Müdürümüzün adını taşıyan Polis Meslek Eğitim Merkezinde aldığınız eğitimle, sahip olduğunuz duruşla, inanıyorum ki hangi görev verilirse verilsin en üst düzey bir başarıyı devlet ve millet için en yüksek çabayı sergileyeceksiniz. Hepinizi İnşallah gelecekte onurla, gururla taşıyacağı ve sahip olacağı bir hizmet ve milletine adanmışlık olacak. Bu noktada sizleri yetiştirerek, bu inançla teşkilata taşıyan başta anne babalarınız olmak üzere emeği geçen eğitici personelimize ve Meslek Eğitim Merkezi Müdürünüz dahil olmak üzere tüm kadrolarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum. Sizlerin katılımıyla güçlenecek Türk Emniyet Teşkilatının, İçişleri Bakanlığımıza bağlı Jandarma Teşkilatımızın, Sahil Güvenlik Teşkilatımızın ayrılmaz bir bütün olarak bize emanet edilen ve tevdi edilen başta devlet ve milletin ilelebet bekası ve korunması bu değerlerin inşası, can ve mal emniyetinin temin ve tesis edilmesi, suçlu ve suçla mücadele edilmesinin temel anlamda büyük bir başarı içinde olduğunun altını çiziyorum. Bu kararlılığın terörle mücadelede, hain terör örgütü mensubu herkesin bu ülkenin nezdinde hiçbir şehrinde, hiçbir düzlemde başarı şansını elde edemeyeceğini açık bir şekilde göstermiştir. Bu vesileyle bir kez daha bugün başarının ve mücadelenin şehitlerini ve Şehit Emniyet Müdürümüz Gaffar Okkan dahil, Diyarbakır’da şehadete eren bütün kahramanları rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Sizlere meslek hayatlarınızda başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun genç Polisler” dedi.

 

        Konuşmalarının ardından, Müdürlük Makamına geçen Vali Güzeloğlu, beraberindekilerle bir süre görüştü.  Daha sonra Vali Güzeloğlu’nun öğrenciler ile birlikte öğle yemeği yemesinin ardından ziyaret sona erdi.