Bakanlar Kurulunun 21.06.2017 tarihli Valiler Kararnamesi ile Kocaeli Valiliğine atanan Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy veda ziyaretleri gerçekleştirdi.
 
Veda ziyaretlerinde ilk olarak Diyarbakır Adliyesini ziyaret eden Vali Aksoy’u burada Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre karşıladı. Başsavcılık makamına geçen Vali Aksoy burada bir süre Başsavcı Güre ile görüştükten sonra Diyarbakır Barosuna geçti. Burada Vali Aksoy’u Diyarbakır Baro Başkan Yardımcısı Velat Alan ve Baro üyesi avukatlar karşıladı. Bir süre burada Baro Başkan Yardımcısı Alan ile görüşen Vali Aksoy daha sonra Adliyeden ayrıldı.
 
Daha sonra Dicle Üniversitesine geçen Vali Aksoy burada Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül tarafından karşılandı. Rektörlük makamına geçen Vali Aksoy burada Rektörlük şeref defterini imzaladı. Bir süre Rektör Gül ile makamında sohbet eden Vali Aksoy daha sonra üniversiteden ayrıldı.
 
Üniversite ziyaretinin ardından Ticaret Borsasına geçen Vali Aksoy, Borsa Başkanı Engin Yeşil ve Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı. Başkanlık Makamına geçen Vali Aksoy, Borsa Başkanı Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet etti. Borsa Başkanı Yeşil tarafından Vali Aksoy’a bir Diyarbakır tablosu hediye edildi.
 
Veda ziyaretleri kapsamında DESOB’u ziyaret eden Vali Aksoy DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Ziyarette Vali Aksoy’a bir plaket takdim edildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından Vali Aksoy alandan ayrıldı.
 
Veda ziyaretlerinde son olarak Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Vali Aksoy’u Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla karşıladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Atilla ile bir süre makamında görüşen Vali Aksoy daha sonra Belediye binasından ayrıldı.