Diyarbakır'da görev yapmakta iken, farklı illere atanan Hakimler ve Cumhuriyet Savcılar onuruna veda yemeği verildi. Bir otelde düzenlenen programa Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy da katıldı.
 
Programa Sayın Vali Aksoy’un yanı sıra Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 16. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Barbaros Kasar, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Adalet Komisyon Başkanı Eyüp Mergen, Baro Başkanı Av. Ahmet Özmen, Vali Yardımcıları Tuğba Kosal, Mehmet Çağrı Özpolat, Sercan Gökdemir, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Mehmet Özel, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Bilal Özkan, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan katıldı.
 
Veda yemeğinde bir konuşma yapan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre şunları söyledi;"15 Temmuz 2016'da Diyarbakır'da başlayan görevimizde, çok zorlu bir süreçte, daha 24 saatimizi tamamlayamadan darbeyle karşılaşmış bir meslek grubuyuz. Yargı tarihinde ilk defa darbe karşıtı, demokrasinin, insan hakları, halkın ve milletinin yanında olan bir yargı olarak büyük bir sınavı başarıyla geçtiğimizi düşünüyorum."
 
Yemekte bir konuşma yapan Vali Aksoy ise şunları söyledi: “Hanımefendiler Beyefendiler bugün Diyarbakır Adliyesi’nde görev yapan Hâkim ve Savcılarımızın tayini nedeniyle bir aradayız. Ben bu anlamda bizleri bir araya getiren Başsavcılığımızın koordinesindeki bu gecede sizlerle beraber olmaktan duyduğum memnuniyeti öncelikle ifade etmek istiyorum.
 
22 Eylül 2014 tarihinde ben Diyarbakır Valiliği görevine başladım ve o dönemden sonra Sayın Başkanla 2. Komisyon Başkanı olarak çalışma fırsatımız oldu. Biraz önce kendisi de ifade etti Diyarbakır’ın farklı gelişen, değişen sorunlarıyla mücadele ettik. Diyarbakır halkının huzur ve güvenliği için çalıştık. Bu çalışmaları da yerine getirirken bütün kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde, koordinasyon içerisinde bu çalışmalar yerine getirildi. Ben bu anlamda Adliye ile olan diğer kurumlarımızın ilişkilerinin en iyi şekilde yürütülmesini sağlayan Cumhuriyet Başsavcımızın ve Adalet Komisyonu Başkanımızın şahsında hâkim ve savcılarımızın tümüne teşekkür ediyorum.  Kamu görevi belirli bir yerde yapılıyor sonra farklı noktalara gidiliyor bu anlamda Diyarbakır’da da belli bir süre bu görevi yürüten arkadaşlarımız son kurul kararıyla yeni görevlerine atandılar. Ben Diyarbakır’daki hizmetlerinden dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıklı huzurlu bir görev temennisiyle kendilerine iyi yolculuklar diliyorum ve tekrar hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”  
 
Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği dinletisiyle devam eden gecede, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atanan Adalet Komisyonu ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Eyüp Mergen'e plaketini Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, hediyesini ise Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy taktim etti. Yemeğin sonunda yeni görev yerlerine atanan 14 hakim ve savcıya plaket ve hediyeleri verildi.