Tunceli İli Pülümür İlçesinde olumsuz hava şartları sebebiyle düşen helikopterde şehit olan Hakim Onur Alan, Komiser Abdullah Ortanca, Polis Memurları Saadettin Demir, Ekrem Dereli, Murat Ködük, Candaş Kaplan, Hasan Yıldırım, Mesut Özdemir, Azam Güdendede ve Cihan Kilci, Astsubay Yavuz Selim Karaman ve Pilot Dilaver Karsavuranoğlu Elazığ'da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 
Elazığ Havalimanında düzenlenen törene İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, çevre illerin İl Jandarma Komutanları, İl Emniyet Müdürleri, askeri ve mülki erkan ve şehitlerimizin aile yakınları katıldı.
 
Tören şehitlerimizin naaşlarının katafalka konulmasıyla başladı. Daha sonra şehitlerimizin anısına saygı duruşu yapıldı. Şehitlerimizin özgeçmişlerinin okunmasının ardından Tunceli Valisi Osman Kaymak bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından şehitlerimizin ruhuna dualar okundu. Duaların ardından şehitlerimizin naaşları defnedilmek üzere memleketlerine uğurlandı.