Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, açılan hendekleri kapatan zırhlı iş makinesine yapılan roketatarlı saldırıda, şehit düşen polis memuru Ali Öztürk için, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde uğurlama töreni düzenlendi.
 
1982 yılında Diyarbakır ili Çermik ilçesinde doğan, evli ve 2 çocuk babası olan şehit polis memuru Ali Öztürk için düzenlenen törene, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Muharip Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, askeri ve mülki erkân ile şehidin ailesi ve arkadaşları katıldı.
 
 Tören, şehidin naaşının katafalka konulması ile başladı. Şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan yaptığı konuşmada, ülke bütünlüğümüzü bozmak isteyenlere karşı mücadelenin kararlılıkla süreceği vurguladı. Gözünü kırpmadan canını feda eden meslektaşlarını bu şekilde uğurlamanın kendilerini derinden yaraladığını söyledi.
 
Yapılan konuşmanın ardından şehidin ruhuna dualar okunduktan sonra, şehidin cenazesi memleketi Çermik’e uğurlandı.