Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi ve Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde bölücü terör örgütü mensuplarınca uğradıkları saldırı sonucu şehit düşen polis memurları için Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünde resmi tören düzenlendi.
 
Dün saat 13.30 dolaylarında, Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi Yeniyol mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarınca uzun namlulu silahlarla saldırıya uğrayan trafik polisleri Ahmet Gılıç ve İlker Narin ile Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde Polisevi civarında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışma sonucu ağır yaralanan ve kaldırdığı Silopi Devlet Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Polis Memuru Yılmaz Dikmen, gerçekleştirilen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.
 
Şehit polislerimiz için düzenlenen törene Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Cihan Kart, Vali Yardımcıları, merkez ilçe kaymakamları, askeri ve mülki erkân ile şehitlerin yakınları ve arkadaşları katıldı.
 
 Tören, şehitlerin naaşlarının katafalka konulması ile başladı. Şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan bir konuşma yaptı.
 
Yapılan konuşmanın ardından şehitlerin ruhuna dualar okundu. Duaların ardından evli ve bir kız çocuğu babası Şehit Polis Memuru Ahmet Gılıç memleketi İzmir’e, evli ve bir kız çocuğu babası Şehit Polis Memuru İlker Narin memleketi Kastamonu’ya, evli ve iki çocuk babası Şehit Polis Memuru Yılmaz Dikmen ise memleketi Kırıkkale’ye uğurlandı.