İlimiz merkez Sur İlçesinde bu sabah bölücü terör örgütü mensuplarınca zırhlı polis aracına yönelik yapılan saldırıda şehit düşen polis memurları Mustafa Turanlı ve Muzaffer Can Ersoy için uğurlama töreni yapıldı.
 
            Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünde yapılan törene Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Muharip Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Vali Yardımcıları, Merkez İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, emniyet teşkilatı mensupları katıldı.
 
 
Tören, şehitlerin naaşlarının katafalka konulması ile başladı. Şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan bir konuşma yaptı.
 
 
 
Yapılan konuşmanın ardından şehitlerin ruhuna dualar okundu. Okunan duaların ardından şehitlerin naaşı katafalktan alınarak ambulanslara konuldu. Daha sonra şehitlerin naaşı defnedilmek üzere memleketlerine uğurlandı.
 
 
Elazığ 1986 yılı doğumlu olan Şehit Mustafa Turan evli, Kayseri Bünyan 1990 yılı doğumlu Şehit Muzaffer Can Ersoy ise evli ve bir kız çocuğu babasıydı.