Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Silvan İlçesi Dağcılar Köyü bölgesinde yürütülen operasyonlar sırasında bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucu Şehit düşen Güvenlik Korucuları; Murat Bartev ve Cevat Bilgiç’in Onbaşılar Köyünde, İhsan Gür’ün Dorukardı Mezrasında bulunan ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.
 
Ziyarette, Vali Güzeloğlu’na; Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, 16. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Barbaros Kasar, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve Müftü Burhan İşleyen eşlik etti. 
 
Vali Güzeloğlu, Şehit Güvenlik Korucuları; Murat Bartev ve Cevat Bilgiç’in Onbaşılar Köyünde bulunan mezarlarını ziyaret ederek dua etti. Buradan taziye evine geçen Vali Güzeloğlu, Şehit Güvenlik Korucuları; Murat Bartev ve Cevat Bilgiç’in aile büyüklerine başsağlığı dileklerinde bulundu. Vali Güzeloğlu, yapılan duaların ardından taziye evinden ayrıldı.
 
Daha sonra aynı operasyon esnasında Şehit olan Güvenlik Korucusu İhsan Gür’ün Dorukardı Mezrasında bulunan taziye evine geçen Vali Güzeloğlu burada yaptığı konuşmada; “Şehidimiz İhsan Gür’ün Muhammet dahil bütün yavrularına böyle bir şehit evladı olmanın onuruyla hayırlı uzun ömürler versin. Bugün sabah size gelmeden Silvan Alay Komutanlığımızı ziyaret ettik. Alay Komutanımızda burada bizimle. Biliyorsunuz Silvan’da geçtiğimiz günlerde bir Uzman kardeşimizi Şehit etmişlerdi. Mehmet’i Karaman Ermenek’li Allah ona tüm Şehitlerimiz gibi gani gani rahmet eylesin. Alayımıza bir taziye verdik, Alay Komutanı ve silah arkadaşlarına baş sağlığı diledik. Sonra da sizden hemen önce o gün İhsan kardeşimizle Şehadete yürüyen Cevat ve Murat’a bir taziye verdik.
 
 Ben aslında o gün Ankara’da Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanlarımızla toplantıdaydım dolayısıyla gelemedim. Bugün hem gelip bir taziye vermek hem de sizlerle birlikte olmak nasip oldu. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve İçişleri Bakanımızın baş sağlığı dileklerini getirdik. Onlarda acımızı paylaşıyor, sizlere selam, sevgi ve muhabbetlerini iletiyorum.
 
Allah bütün Şehitlerimizden razı olsun. Devlet ve millet için, devletin bekası, milletin ebediyen var olması için hayatını seve seve feda eden bütün Şehitlerimiz, biraz önce hocalarımızda Kur’an’ı Kerim’de Allah’ın buyruğuyla ‘Onlar ölü değiller, onlar diridirler ama biz farkına varamıyoruz’ Onlar inancımızda Peygamber ile birlikte cennette komşudurlar. Allah başta yakınlarını ve hepimizi Şehitlerin şefaatine nasip eylesin. Ama tabi ki bu dünyada da onların adını ve kendisini hiç unutmadan bu vatan için devlet için, millet için yaptıkları fedakârlıkları hiç göz ardı etmeden her zaman Şehitlerimizle birlikteyiz. Aileleri emanetimiz onların bizlere bıraktıkları en büyük mesuliyetimiz.
 
İnşallah devletimiz var oldukça bu Şehitlerimiz milletin gönüllerinde olacak. Düne kadar sizin babanız, kardeşiniz, yakınınızdı bugün milletin her bir ferdinin yakını, kardeşi ve evladı oldular. Bu bayrak için, bu ezan için, devlet için, millet için fedai can eylediler. Allah onlardan razı olsun.
 
 Büyük bir mücadele veriyoruz her yerde her köşede toprakların her bir metrekaresinde ve toprakların ötesinde bizi tehdit eden hainler varsa izliyorsunuz, gözlüyorsunuz bu noktada bu büyük devlet, bu büyük millet içte ve dışta hiçbir tehdit ve hiçbir hain kalmamacasına bu mücadele sürdürülecek inşallah ve her geçen günde Allah’ın izniyle alanları, imkanları her noktası daralıyor. Devletin, milletin kararlılığı karşısında kaçacak delik, gizlenecek in arıyorlar o da kalmayacak, ona da fırsat vermeyeceğiz hiçbir masumun, hiçbir şehidin İhsan kardeşimiz dahil kanı yerde kalmayacak. Hak edenler en ağır cezaya hukukun önünde hesap verecek ve çarptırılacaklar onlara karşı en büyük mesuliyetimizdir.
 
Allah bütün Şehitlerimizden olduğu gibi sevgili kardeşimizden de razı olsun devletimizi milletimizi ebediyen payidar eylesin, ezanımızı semalardan hiçbir zaman dindirtmesin, şanlı bayrağımızı da indirtmesin duamız bu çabamız bu hepimizin başı sağolsun” dedi.
 
          Vali Güzeloğlu’nun konuşmasının ardından Dorukardı Mezrasında bulunan kabristanlığı ziyaret ederek İhsan Gür’ün mezarı başında dua etmesinin ardından ziyaret sona erdi.