Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Şanlıurfa temasları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Genel Sekreter Abdulkadir Açar ve meclis üyeleri tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi Şeref Defterini imzaladıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu:
 
“Memleketim Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Nihat Çitçi’yi, değerli kardeşimi ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Memleketimde olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Biliyorsunuz son yayınlanan kararname ile Diyarbakır Valiliği görevini yaklaşık kırk gün önce üstlendik. Bugün de Şanlıurfa’mızda Diyarbakır’la Şanlıurfa’mızın ortak olduğu Karacadağ Kalkına Ajansı’nın yönetim kurulu toplantısı için bulunuyoruz. Bir vesile toplantı için geldiğim memleketime hem bir sıla-i rahim yapmak, hem bizlere gelen Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanı kardeşime ve diğer hemşerilerimize de bir iadeyi ziyaret yapmak için bir aradayız.
 
Türkiye’nin gelişmesine, kalkınmasına, birlik ve beraberliğine çok büyük katkılar sunan G.A.P’ın merkezi, Hz. İbrahim’in memleketi Şanlıurfa’mız gerek Sayın Valimiz gerekse sevgili hemşerim kardeşim Büyükşehir Başkanımız ve bütün kalkınma ve gelişmesinde emeği olan hemşerilerimizin katkısıyla çok güzel bir geleceğe doğru gidiyor. Bugün Diyarbakır’dan gelirken kalkınmanın ve gelişmenin çok güzel kentleşmenin işaretlerini görmekten de büyük bir mutluluk duydum. Eminim ki bu çalışmalar son kabinede Urfa’mızı temsil eden hemşerimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte çok daha büyük bir ivme kazanacak, Urfa ve Urfamız çok daha güzel bir geleceğe doğru yol alacak.
 
Ben Sayın Başkana ki kendisini Karaköprü döneminden beri ziyaret eden, hem izleyen hem de takdir eden bir düşünceye sahibim. Büyükşehir perspektifinde de ortaya koyduğu başarılı çalışmaları için gerek kendisine gerekse ekibine çok teşekkür ediyorum. Ben de bir Urfalı olarak, Şanlıurfalı olarak, bir abileri olarak bize düşen her ne varsa bu süreçte tüm gayretimiz ile yanlarında olacağımızı bilmelerini istiyor; tekrar çalışmaları, emekleri ve bu güzel ev sahipliği için de çok teşekkür ediyorum.”
 
Daha sonra bir konuşma yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi şunları söyledi:
 
“Değerli arkadaşlar hemşerimiz, çok değerli büyüğümüz, abimiz, Diyarbakır Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nu ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyoruz. Şanlıurfa’mız açısından da Urfa’mızın evladı Sayın Valimizin de perspektifi, bakış açısını, vizyonunu inşallah bizler de istifade edip Kalkınma Ajansıyla olan ortak çalınmamızı Şanlıurfa’ya yansıtma fırsatı buluruz.”
 
Açıklamaların ardından Başkan Çitçi’nin makamına geçerek bir süre sohbet eden Vali Güzeloğlu’na ziyaretlerinin hatırası olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi tarafından plaket takdim edildi.