Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
 
Ziyarette Başkan Çiftçi’ye Siverek İlçe Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Seyfettin Gencer eşlik etti.
 
Ziyarette bir açıklama yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi şunları söyledi: “Bugün Diyarbakır’a atanan hemşerimiz Sayın Valimize, heyetimiz ile birlikte bir ziyaret gerçekleştirdik. Öncelikle bu sıcak karşılamasından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz, yılların bir dostluğu var. Biz başarılar diliyoruz, rabbim utandırmasın diyoruz. Bölge olarak Diyarbakır’da bir hemşerimizin Vali olarak görev yapması bölgenin kalkınması açısından, bölgeyi yakından bilmesi önem arz ediyor. İnşallah Karacadağ Kalkınma Ajansıyla birlikte çalışıp Şanlıurfa ve Diyarbakır’ın kalkınmasına yönelik kafa yoracağız Allah’ın izniyle. Böyle güzel kabulünden dolayı Sayın Valimize çok çok teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum, her zaman birlikteyiz, inşallah bölgenin kalkınmasına da birlikte kafa yoracağız diyorum.”
 
Bir Şanlıurfalı olarak Diyarbakır’da göreve başlama sorumluluğu içerisinde, bölgenin özellikle Diyarbakır ve Urfa işbirliği ve kardeşliği gelişmesinde, güçlenmesinde bu sürecin önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum
 
Başkan Çiftçi’den sonra konuşan Vali Güzeloğlu şöyle konuştu: “Bugün çok değerli hemşerim Şanlıurfa Belediye Başkanımız, değerli kardeşim, Siverek Belediye Başkanımız ve Şanlıurfa Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı değerli kardeşimi Diyarbakır’da ağırlamaktan, onlarla birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Bir Şanlıurfalı olarak Diyarbakır’da göreve başlama sorumluluğu içerisinde, bölgenin özellikle Diyarbakır ve Urfa işbirliği ve kardeşliğinin gelişmesinde, güçlenmesinde bu sürecin önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum. Bölgenin ve Türkiye’nin iki önemli, güçlü, köklü, tarihi, geçmişi, derinliği ve bizler için çok önemli olan özellikleriyle bu iki büyük şehirin işbirliğinin Karacadağ Kalkınma Ajansı perspektifinde çok önemli işbirliklerine ve sadece bölge için değil Türkiye için çok önemli zenginliklere konu olacağına inanıyorum.  Amacımız, çabamız bu yönde olacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımızın ve Siverek Belediye Başkanımızın halkın güvenini kazanan ve hizmet eden ve çok başarılı, insanımıza dönük projeli olan kardeşlerim olduğunu biliyorum. Kendilerine bu nazik ziyaretleri için çok teşekkür ediyor hoş gelindiniz diyor ve başarılar diliyorum.''
 
 
Başkan Çiftçi tarafından Vali Güzeloğlu’na bakır acı kahve seti, Vali Güzeloğlu ise Başkan Çiftçi’ye Diyarbakır’a has fincan takımı hediye etti.
 
Ziyaret sonunda Vali Güzeloğlu misafirleriyle toplu fotoğraf çektirdi.