Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Lice İlçesinde bulunan Jandarma Karakolu ve Üs Bölgelerini ziyaret ederek, vatani görevlerini yapan Mehmetçiklerin kurban bayramlarını kutladı.

            Ziyarette Vali Güzeloğlu’na, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir ve İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan eşlik etti.

            İlk olarak Lice ilçesi Üçdamlar Jandarma Karakolu’nu ziyaret eden Vali Güzeloğlu, Karakol Komutanı Astsubay Başçavuş Abdullah Ocak, askerler, Şehit köy korucusu aileleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Askerler ve Şehit köy korucularının aileleriyle tanışan Vali Güzeloğlu,  herkesle tek tek bayramlaştı ve yakından ilgilendi. Bölge hakkında komutanlardan brifing alan Vali Güzeloğlu, daha sonra Dakyanustepe Jandarma Üs Bölgesine geçti.

 Üs Bölgesi ziyaretinde Vali Güzeloğlu’nu, Lice Kaymakamı Sinan Başak, Lice Cumhuriyet Savcısı Ümmügülsüm Gök, Üs Bölge Komutanı Binbaşı Cüneyt Kaya Düzbastılar ve askerler karşıladı. Vatani görevini ifa eden Mehmetçiklere hitap eden Vali Güzeloğlu, askerlerin kurban bayramını tek tek kutladıktan sonra, yapılan yemek duasının ardından, askerlerle birlikte yemek yedi. Mehmetçikle bir süre sohbet eden Vali Güzeloğlu, karakolda görevli tankçı ve topçu birliklerin komutanlarından üs bölgesi hakkında bilgi aldı. Bayramlaşma ziyareti fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.  

            Vali Güzeloğlu, son olarak bayramlaşma ziyaretini, Lice Tapantepe Jandarma Üs Bölgesine yaptı. Karşılamada Üs Bölge Komutanı Binbaşı Oğuz Çoban ve askerler yer aldı. Burada askerlerle bayramlaşıp onlara moral verdi.

 Vali Güzeloğlu, “Mehmet’in düğünü olması halinde katılacağını” söyledi

Tapantepe Jandarma Üs Bölgesinde vatani görevini yapmakta olan er Mehmet Turan'ın babası Vakıf Beyle telefonda görüşen Vali Güzeloğlu,”Tapantepe Üs Bölgesine bayram kutlaması için geldiklerini bildirdi. Ayrıca 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Jandarma Bölge Komutanında selamlarını iletti. Mevzide hainlere karşı diğer arkadaşları, kardeşleri gibi dimdik duran aslan gibi bir evlat yetiştirdiği için Vakıf Bey’e teşekkür etti.” Vakıf Bey de bunun üzerine: ”Vatan uğruna canımız feda dedi.” Vali Güzeloğlu Mehmet’in düğününün ne zaman olacağını sorması üzerine; Vakıf Bey’de düğünü en kısa zamanda yapacaklarını söyledi. Vali Güzeloğlu da Vakıf Bey’e “Mehmet’in düğününe davet edildiği takdirde, davete icap edebileceğini ifade etti.” Vali Güzeloğlu Vakıf Bey’in kurban bayramını kutlayarak telefon konuşmasını sonlandırdı.

 

Tapantepe Üs Bölgesini gezerek burada bilgi alan Vali Güzeloğlu, kendisine iletilen talepler doğrultusunda, eksikliklerin giderilmesi için devlet olarak ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. Ayrıca üs bölgesinde görev yapan askerler için de bir fitness merkezi yapılması talimatını verdi. Bayramlaşma ziyareti, Vali Güzeloğlu’nun üs bölgesi Şeref Defterini imzalamasının ardından, toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.