Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Gaziler Haftası etkinlikleri kapsamında Anıt Park’ta düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.
 
Törene Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Barbaros Kasar, Vali Yardımcıları, Merkez İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Muharip Gaziler, kamu kurum müdürleri ve davetliler katıldı.
 
Tören Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ziya Gökalp Anadolu Lisesi Öğrencilerinden İpek Arslan ve Atakan Samet Şahin tarafından günün anlam ve önemine uygun şiirler okundu.
 
Daha sonra Muharip Gaziler Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Siraç Ezer törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türk milletinin azmi, iradesi ve kudreti hainlere her zaman diz çöktürmüştür. Topraklarımızın bir daha istila edilmesine, hürriyet ve bağımsızlığımıza göz dikilmesine, ne biz ne de bizden sonraki nesiller müsaade etmeyecektir. Bu topraklar en kutsal emanet olarak korunacaktır” dedi.
 
Yapılan konuşmanın ardından Anıt Parkta düzenlenen çelenk sunma töreni sona erdi.
 
Törenin ardından Muharip Gaziler Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Siraç Ezer ve gazilerden oluşan heyet Valiliği ziyaret etti. Gaziler Vali Güzeloğlu ile Valilik Makamında bir süre görüştükten sonra etkinlik programlarına devam etmek üzere Valilikten ayrıldı.