Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Merkezi İstanbul’da bulunan Diyarbakır Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yalçıntepe ve Yönetim Kurulu Üyelerini Valilik Toplantı Salonunda kabul etti.
 
Ziyarette DİYARDEF Başkanı İbrahim Yalçıntepe, Çüngüş Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Hasan Fidan, Büyükşehir Meclis Üyesi Emin Çelik, Çüngüş Handere Dernek Başkanı Rifat Gülen, Silvan Dernek Başkan Yardımcısı Abbas Subaşı yer aldı.
 
 Ziyarette bir açıklama yapan Diyarbakır Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı İbrahim Yalçıntepe şunları söyledi: “ Sayın Valimize bizi Diyarbakır’ımızda Peygamberler şehrinde ağırladıkları için, bizi kabul ettikleri için ve Diyarbakır’ımıza yaptığı hizmetlerden dolayı  teşekkür ediyoruz kendisine. Günün anısına diyoruz ki Sayın Valim sizinle beraber yol arkadaşlığımızı ve kardeşliğimizi pekiştirmek için İstanbul’daki nereli olursa olsun bölgemizdeki insanları Diyarbakır’a getirip güzel Diyarbakır’ımızı tanıtmaya söz veriyoruz.”
Federasyon Başkanından sonra konuşan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Diyarbakır Dernekler Federasyonumuza, değerli başkanına ve üyelerine çok teşekkür ediyoruz. İstanbul’da Diyarbakır’ı temsil etmek, Diyarbakır’ın kimliğini İstanbul’da tanıtmak ve özellikle hemşerilerimizin birlik ve beraberliğini sağlamak noktasında çok başarılı çalışmaları var. Yeni dönem hem bizimle hem Diyarbakır’la buluşmak hem de her birisinin çevresindeki Diyarbakırlı olmayan bir dostunu Diyarbakır’ımıza getirip güzel Diyarbakır’ımızı onlara tanıtmak adına bir çalışma yapacağız. İnanıyorum ki kısa zamanda hem Diyarbakır’ı tanıtmak hem de gerçek yönüyle anlamak, güzelliklerini kavramak bu başlangıçta daha fazla ve daha güzel bir sonuca bizi taşıyacak. Önümüzdeki günlerde Malazgirt’te Sayın Cumhurbaşkanımızın katılacağı 1071 Kutlamalarında da değerli başkan ve arkadaşlarımız il başkanımız dâhil Diyarbakır’ı temsil edecekler, kendilerine bu çabaları için çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarında da destek verdiğimizi, tebrik ve takdir ettiğimizi bir kere daha belirtiyor ve plaketleri ve hediyeleri için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaret sonrası, Diyarbakır Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yalçıntepe, Vali Güzeloğlu’na plaket ve hediye takdim etti.
Ziyaret sonunda Vali Güzeloğlu konuklarıyla birlikte fotoğraf çektirdi.