Sayın Valimiz HASAN Basri Güzeloğlu, eski Havaalanı içerisinde yer alan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.
 
İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve İl Emniyet Müdür yardımcıları tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu daha sonra karşılama mangasını selamladı.
 
Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ziyaretinde çevik kuvvet polislerine konuşan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: Değerli İl Emniyet Müdürüm, İl Emniyet Müdür Yardımcılarımız, Çevik Kuvvet Şube Müdürümüz ve çok değerli Çevik Kuvvetteki polis kardeşlerimiz; Bugün sizlerle birlikte olmak, konuşlandığınız bu alanda sizleri ziyaret etmek ve bir anlamda sizlere yeni başladığım Diyarbakır görevinde karşılıklı bir merhaba demek için yanınızdayım.
 
Asker, polis ve sivil o gece ihanetin temsilcilerine karşı dimdik duran imanlı göğüsleriyle bu büyük ihaneti bertaraf eden bütün şehitlerimizi ve polis şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum
 
Öncellikle sözlerime başlarken hain darbe girişiminin 15 Temmuzun birlik ve beraberliğimize kast eden, birlikte geleceğe doğru kutlu yürüyüşümüzü yok ederek bu ülkeyi ve devleti yok etmeyi amaçlayan hain darbe girişimi karşısında, canlarını feda eden, vatan, devlet ve değerler için şehadete yürüyen bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Asker, polis ve sivil o gece ihanetin temsilcilerine karşı dimdik duran imanlı göğüsleriyle bu büyük ihaneti bertaraf eden bütün şehitlerimizi ve polis şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, makamları cennet olsun. Tabii birlik ve beraberliğimiz uğruna içinde bulunduğunuz şerefli Türk Polis Teşkilatının Diyarbakır'da ve bu ülkenin her bir köşesinde, yine bu değerleri korumak, savunmak ve yaşatmak uğruna, birliğimiz ve beraberliğimiz adına, bayrağımız ve ezanımız adına, şehadete yürüyen bütün polis şehitlerimizi ve çevik kuvvetten şehadete yürüyen kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun rabbim onlardan razı olsun.
 
İçinde bulunduğunuz şerefli Türk Polis Teşkilatı bugün dünya çapında hem bir başarının hem de kahramanlığın adıdır
 
Şehitler bu vatanı mührüdür. Birlik ve beraberliğimizin, sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşayacağımızın en büyük şahitleridir. Sizler böylesi kahraman bir teşkilatın kahraman mensuplarısınız. Bu ülkenin her köşesinde olduğu gibi Diyarbakır’ımızda da vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini temin etmek, huzur ve güvenin ve birlikte yaşama irademizin inşallah sarılmadan, bozulmadan geleceğe doğru her geçen gün gelişerek, güçlenerek ve hep bir arada, bir bütün olarak yürümesinin en büyük güvencelerisiniz. İçinde bulunduğunuz şerefli Türk Polis Teşkilatı bugün dünya çapında hem bir başarının hem de kahramanlığın adıdır. Türk Emniyeti mensubu olduğunuz teşkilatınz, başta terörizm olmak üzere küresel suçlarda insanlığın varlığını, bekasını tehdit eden bütün suç ve örgüt oluşumları ile ve şüphesiz her düzeyde kanun dışı hareketle, çok güçlü teçhiz edilmiş, bilim teknoloji ve akılla donatılmış,  şüphesiz ki tüm bunları da sizin gibi bu vatanın her bir köşesinden gelmiş kahraman evlatlarıyla kararlılıkla taşımış bir camiadır.
 
Diyarbakır’ımızda da Türkiye'nin mührü birlik ve beraberliğinin, kardeşliğinin, şüphesiz birlikte yaşama iradesinin en güzel şekilde temsil edildiği çok güzel bir kentimizdir
 
Diyarbakır’ımızda da Türkiye'nin mührü birlik ve beraberliğinin, kardeşliğinin, şüphesiz birlikte yaşama iradesinin en güzel şekilde temsil edildiği çok güzel bir kentimizdir. İnancımızın, medeniyetimizin, kültürümüzün merkezi olan Diyarbakır, sizlerle güvenli sizlerle huzurludur. Ben emek, gayret ve ortaya koyduğunuz cesaretiniz için burada bulunan sizleri ve olmayan tüm teşkilat mensuplarını tebrik ediyorum. Emek, gayret ve katkılarınıza teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun, hepinizin ve hepimizin yolu açık olsun ve sizleri her türlü kazadan ve beladan korusun diyorum. Çalışmalarınıza ve bundan sonraki görevlerinizde başarılar dilerken, bütün görevleri yüksek bir sorumluluk bilinci gayret ve azim ne yapacağına dair inancımı bir kez daha belirtiyorum. Değerli arkadaşlar hepinize teşekkür ediyor Allah'a emanet olun diyorum”
 
Yapılan konuşmanın ardından Vali Güzeloğlu çevik kuvvet polisleri ile yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti.
 
Müdürlüğün eksikleri hakkında İl Emniyet Müdürü Aslan ile görüşen Vali Güzeloğlu eksikliklerin giderilmesi hususundan talimat verdi.
 
Vali Güzeloğlu çevik kuvvet polisleri ile toplu fotoğraf çekilmesiyle ziyaret sona erdi.