Sayın Ayşe Güzeloğlu, 1 Ekim Dünya Çocuk Günü nedeniyle, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi kapsamında Kayapınar Gençlik ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen şenlik ve uyum  programında çocuklarla bir araya geldi. Programa Sayın Ayşe Güzeloğlu’nun yanı sıra, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Halit Açar ve eşi, Kayapınar Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Öğretmen ve öğrencileri, sevgi evlerinde kalan çocuklar ve Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Uyumunun Sağlanması Projesi (PICTES) kapsamında olan suriyeli çocuklar  katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Halit Açar’ın Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PICTES)'ne ilişkin uyum programının detaylarını içeren, 1 Ekim Dünya Çocuk Günüyle ilgili açış konuşmasıyla devam etti.

 

Konuşmanın ardından düzenlenen şenlik programına geçildi. Programda sanatçıların çocuklar için hazırladığı orta oyunu gösterisi, illüzyon gösterisi ve çocuklar tarafından hazırlanan müzik dinletisi sergilendi.

 

Sayın Ayşe Güzeloğlu ve beraberindekiler, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün sosyal uyum projesi kapsamında bulunan Suriye'li çocuklarla yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti.