Ana Sayfa

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı

 Jandarmanın Görevleri
   Mülki Görevleri
   Adli Görevleri
   Askeri Görevleri
   Diğer Görevleri
 Sorumluluk Bölgesi
 İletişim Bilgileri
   Adres-Telefon Bilgisi
   156 J.İhbar/İmdat Telefonu
   156 İhbar Formu
   Konuş Yeri
 Genel Bilgiler
   Komutanlığın Tarihçesi
   İlin Coğrafi Bilgileri
   Toplumsal Gelişim
   Ağaçlandırma Faaliyetlerimiz
   Temsili Askerlik Uygulamaları
   Silah Ruhsat İşlemleri
   Kamu Hizmet Standartları
 Jandarma Birimleri
   Olay Yeri İnceleme Birimi
   Köpek Timi
   Çevre Koruma Timi
   Trafik Timi
   Fotoğraf Galerisi
 İstatistik Bilgiler
 Linkler
   www.jandarma.gov.tr
   www.jandarma.tsk.tr
   JİHİDEM
   Bilgi Edinme Birimi
   Personel ve Öğrenci Alımları
   İhale İlanları
 Tanıtım Filmi


156 Jandarma İmdat / İhbar

    İl J.K.lığı sorumluluk bölgesi olan Diyarbakır İli hudutları içerisinde vatandaşlarımızın her türlü ihbar ve şikayetlerini dinlemek üzere görevlendirilmiştir. Merkeze ulaşan ihbarlar anında değerlendirmeye alınarak yetkili birimler harekete geçirilmektedir. “156” Jandarma İmdat telefonu ”24” saat halkımızın hizmetinizdedir.

    Emniyet ve Asayiş ile kamu düzeninin korunması görevlerinin yürütülmesi esnasında karşılaşılan en önemli güçlük, meydana gelen ya da gelebilecek olayları anında haber alamamaktan kaynaklanmaktadır. İhbarın zamanında yapılmasıyla; olaya anında müdahale edilmesi, aydınlatılması, faillerinin yakalanması ve bozulan kamu düzenin tesisi daha kısa zamanda gerçekleşecektir. Bu açıdan bakıldığı zaman 156 Jandarma İmdat Hattının önemi daha da iyi anlaşılmaktadır.

    156 Jandarma İmdat Hattını arayan vatandaşlarımızın; kim, ne zaman, nerede, ne maksatla, nasıl, ne yapmıştır ve o anki durumu nedir, suç faili veya failleri kaçmışsa hangi istikamete ne ile kaçmışlardır sorularına cevap verecek şekilde bilgi vermeleri Jandarma için büyük önem arz etmektedir.

    Vatandaşlarımız tarafından unutulmaması gereken en önemli husus, 156 Jandarma İmdat Hattının hayati öneme haiz bir hat olduğudur. Bu nedenle gereksiz yere aranmamalı, asılsız ve yanlış ihbarlarla Jandarma Birimleri meşgul edilmemelidir.

    Bir suçun işleneceğinden şüpheniz varsa ya da şüpheli bir şey duyuyor veya görüyorsanız 156 Jandarma İmdat Hattını arayın ve emin olun ki Jandarma en kısa zamanda yardımınıza koşacaktır.

    156 Jandarma ihbar/imdat hattı günün her saatinde son teknoloji desteğini de kullanarak vatandaşlarımıza daha etkin hizmet vermektedir.  156 Jandarma imdat 24 saat hizmetinizdedir.

156 İhbar Formuna gitmek için buraya tıklayınız.

 

Ana Sayfa

Diyarbakır İl Jandarma Komutanğılı ile ilgili her türlü duygu ve düşüncelerinizi bilgiedinme21@jandarma.gov.tr adresine bildirebilirsiniz.
  Jandarma, her zaman yurt,ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı; tevazu, fedakarlık ve feragat örneği bir kanun ordusudur.
                                                                                                                                                                              M.Kemal ATATÜRK