Kurban Bayramı dolayısıyla Diyarbakır’da resmi bayramlaşma töreni düzenlendi.

 

 

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Kutbettin Arzu, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanımız Sayın Mehdi Eker, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, kurum amirleri ve STK temsilcileri katıldı. 

 

 

Çok sayıda davetlinin katıldığı törenin ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Kutbettin Arzu ve Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen bayramlaşma töreninden sonra Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu, İl Jandarma Komutanlığı, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek bayramlaştı.    

 

         

         İlk olarak Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdunu ziyaret eden Bakan Arzu ve Vali Aksoy,  burada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ruken Tanaman ve çocuklar tarafından karşılandı. Çocuklar ile tek tek bayramlaşıp sohbet eden ve onlara çeşitli hediyeler veren Bakan Arzu ve Vali Aksoy, burada yürütülen çalışmaları da yerinde inceledi.

 

 

         Daha sonra Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne geçen Bakan Arzu ve Vali Aksoy, hastalar ile bayramlaşıp, sorunlarını dinledi. Hastanede yatmakta olan çocuklarla yakından ilgilenen Bakan Arzu ve Vali Aksoy çocuklara hediyeler verdi.

 

 

            Bayramlaşma ziyaretlerinin devamında da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Kutbettin Arzu ve Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ile beraberindekiler İl Jandarma Komutanlığı ve Polis Evinde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldılar.