Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, önceki dönem bakanlarımızdan Sayın Mehmet Mehdi Eker ile birlikte Bismil İlçemizin doğalgaz ile buluşması törenine katıldı.

 

 

Törene, Diyarbakır Milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Diyargaz Genel Müdürü Mehmet Salih Deniz ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende yaptığı konuşmada Vali Güzeloğlu, katılımcılara hitaben şunları söyledi “Bismil’in değerli evladı, ülkemizin siyaset hayatında çok önemli değeri, Diyarbakır ve Bismil’imizin gelişmesini her açıdan hazırlayan sayın bakanımız Sayın Mehdi Eker, sayın milletvekillerimiz, çalışma arkadaşlarımız, Bismil’in güzel insanları rahmet ve bereket dolu bir gün de mübarek cuma gününde Bismil'in hak ettiği, insanların beklediği bir hizmeti, doğalgazı sizlerle buluşturmanın büyük mutluluğu içindeyiz Merkezinde insan olan hizmeti ibadet sayan bir siyaset anlayışının temsilcisi olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hükümetimizin değerli üyelerine ve her dem Bismil ve Diyarbakır’ımızın yanında olan sayın bakanımız Mehdi Eker’e, milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Bu hizmetimizin sizlere hayırlı olmasını dilerken, hizmet kervanının bununla sınırlı olmadığını her açıdan hizmet önceliğinde hizmeti ibadet sayan bir anlayışla hizmet ettiğimizi de bir kez daha belirtmek istiyor, bu duygu ve düşüncelerimle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum ilçemize doğalgaz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

 

Önceki dönem Bakanlarımızdan Sayın Mehmet Mehdi Eker ise katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi;           “Bu rahmet ve bereket ortamında bugün Bismil’i hak ettiği ve beklediği yeni bir hizmetle doğalgaz kullanımı hizmetiyle buluşturmanın birlikte sevinci içerisindeyiz. Öncelikle hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

 

 

 

Kıymetli kardeşlerim, bizim üzerinde durduğumuz en önemli konulardan biri hükümetimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla Bismil’in de Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde gerçekleştirilen hizmetlerden istifade etmesi yönünde. Bismil birçok sahada, eğitimde, sağlıkta, tarımda, enerjide ve bütün kamu hizmetlerinde hepsinde hamdolsun çok önemli hizmetlere sahip oldu.

 

 

 

 

Doğalgaz, çağdaş bir enerji kaynağı. Doğalgazın hanelerde kullanılması bu bereketli ovanın havasının özellikle kışın daha temiz bir şekilde bulunmasına yardımcı olur, katkı sağlar. Bu da sağlık demektir. Keza birçok yatırımın özellikle sanayi yatırım tesislerinin de enerji kaynağı olarak doğalgaz kullanması yine son derecede önemlidir. Bismil, bizim üzerinde şu an çalıştığımız ve inşallah gerçekleşecek olan sanayi sitesi ile birlikte sanayi bölgesi ile benzeri diğer yatırımlarla, ticarette, sanayide, bölgenin daha çok umudu haline gelecek büyük bir potansiyele sahip ilçesidir. Dolayısıyla Bismil sadece şu anda barındırdığı 120-130 bin insanın dışında daha çok vatandaşımızın ihtiyaçlarına cevap verecek bereketli topraklara sahiptir.

 

 

Bu duygularla Bismil'de bugün başlatılan doğalgaz kullanım hizmetinin hayırlara vesile olmasını, Bismil’in, kalkınması gelişmesinde temiz havanın solunmasına katkı sağlayacağına olan inancımı belirtiyor, bu konuyla ilgili emeği geçen, emekleri geçen Sayın Valimize, Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve Diyar Gaz’ın yüklenici firma Diyarbakır yetkililerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Diyargaz Bismil bürosunun açılış kurdelesi kesildi.

 

Tören, Bismil'e gaz açılışının yapılmasını temsil eden meşale yakılmasıyla sona erdi.