Bir dizi temaslarda bulunmak üzere İlimize gelen Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık, Valiliğimizi ziyaret etti.
 
 
Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar tarafından karşılanan Başbakan Yardımcısı Işık, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Daha sonra Valilik makamına geçen Başbakan Yardımcısı Işık ve beraberindekiler, Vali Güzeloğlu ile bir süre görüştüler.
 
 
 Ziyarette, Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal,  Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Bölge Jandarma Komutanı Halis Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve üst düzey bürokratlar, Kurum Müdürleri, Şube Müdürleri ve bakanlık yetkilileri yer aldı.
 
 
Görüşmede basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Saygı Değer Başbakan Yardımcım, Sayın milletvekillerimiz, çok değerli konuklarımız, bugün Diyarbakır’da, Diyarbakır Valiliğimizde, Sayın Başbakan Yardımcımız Fikri Işık Beyefendiyi ağırlamanın mutluluğu içindeyiz. Kendisine hoş geldiniz diyorum. Diyarbakır’da Sayın Bakanımızı ağırlamanın ayrıca bir mutluluğu var. Bir önceki görev yerim Kocaeli’nde, Sayın Bakanımızın ilinde üç yıla yakın görev yapmanın kendileri ile birlikte çalışmanın kendisini insan sevgisi ve millete hizmet hedefinde ekibinin bir parçası olarak Kocaeli insanımıza hizmet etmenin onurunu yaşadım. çok güzel geçen bir üç yıldan sonra kadim şehir, peygamberler şehri, sahabeler şehri Diyarbakır’da da bugün kendisini ağırlamanın mutluluğunu yaşıyorum.
 
 
Vali Güzeloğlu’ndan sonra bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Işık şunları söyledi: “Değerli arkadaşlar, değerli basın mensupları ben de öncelikle Diyarbakır Valimize çok teşekkür ediyorum. Diyarbakır; Peygamberler, sahabeler ve evliyalar şehri. Diyarbakır sadece ülkemizin önemli merkezlerinden biri değil, aynı zamanda medeniyetimizin önemli merkezlerinden biri. Tarihin her döneminde çok ciddi merkez olmuş ve bu merkez olma hüviyetini de hiçbir zaman kaybetmemiş. İlim, kültür, edebiyat, sanat alanında Türkiye’nin gerçekten en önemli isimlerini yetiştirmeyi başarmış çok önemli bir merkezimiz.
 
Bugün benim için ayrı bir özellikte; biraz önce Vali Bey ifade etti. Valimiz yaklaşık 3 yıl Kocaeli’nde çok başarıyla görev yapan bir arkadaşımız. 3 yıllık süreç içerisinde Kocaeli’nde iz bırakan Valilerimizden oldu; gerek çalışkanlığıyla, gerekse de halkla olan çok yakın temasıyla gönüllere dokunan yapısıyla, Kocaeli’nin gönlünü kazanmış bir arkadaşımız.
 
           
           Diyarbakır’a atandıktan sonrada 3 aydır hiç Diyarbakır’ın dışına da çıkmamış hızlı bir şekilde Diyarbakır’a adapte oluyor. Bu vesileyle hem Kocaeli’nin selamlarını iletmek hem de burada Valimize başarılar dilemek istiyoruz. Valimizin inşallah buradaki riyaseti ile bütün Diyarbakır’a hizmet için görev almış arkadaşlarımızın el ele vermesiyle, Diyarbakır İnşallah çok daha güzel günleri görecek, bundan hiç tereddüt taşımıyorum. Bizim görevimiz de bu hedefi gerçekleştirmek için elimizden gelen tüm katkıyı vermek. Ben de teşekkür ediyorum” dedi.
 
           
        Yapılan açıklamalardan sonra Başbakan Yardımcısı Işık ve Vali Güzeloğlu’nun karşılıklı hediye takdiminin ardından Valilikten ayrıldı.