Bir dizi temaslarda bulunmak üzere İlimize gelen Başbakan Yardımcısı Sayın Hakan Çavuşoğlu, Sayın Valilimiz Hasan Basri Güzeloğlu ile birlikte İlimiz Sur İlçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 
Ziyaretlerde; Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu ve Vali Güzeloğlu’na Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Vakıflar Genel Müdürlüğü üst düzey yöneticileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Merkez İlçe Kaymakamları ve İl Emniyet Müdürü eşlik etti.
 
Öğle namazını İslam Dünyasının 5. Harem-i Şerifi Ulu Cami'de eda eden Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler Ulu Cami ile Yazma Eserler Müzesinde incelemelerde bulundu. Heyet ardından Sur ilçesi esnafı ile buluştu ve burada bulunan vatandaşların ve esnafın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Esnafla bir süre sohbet eden Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu ve Vali Güzeloğlu daha sonra İçkale’de bulunan Diyarbakır Müzesi, Hz. Süleyman Cami ve Valilik Çalışma Ofisini ziyaret etti. Daha sonra Sur İlçesinde yaşanan terör olaylarında zarar gören tarihi eserlerin restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı ve eserlerde incelemelerde bulundu.