İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu 30.06.2017 tarihinde evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucunda ağır yaralanarak kaldırıldığı Lice Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Lice Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundular.

 

Ziyarette Bakan Soylu ve Vali Güzeloğlu’na Önceki Dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanları Mehmet Mehdi Eker ve Kutbettin Arzu, Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, , Vali Yardımcısı Kürşat Güleryüz, Lice Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sinan Başak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ile kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri ve yöneticileri eşlik etti.

 

İlk olarak Orhan Mercan’ın evine taziye ziyaretinde bulunan Bakan Soylu ve Vali Güzeloğlu’nu burada aile yakınları karşıladı. Aileye başsağlığı dileklerini ileten Bakan Soylu ve Vali Güzeloğlu okunan duaların ardından saldırıda hayatını kaybeden Orhan Mercan’ın defnedildiği mezarlığı ziyaret ettiler. Burada hayatını kaybeden Orhan Mercan’ın ruhuna okunan duaların ardından Bakan Soylu, Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler alandan ayrıldı.