İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Bölge Güvenlik ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısını ilimizde Bölge Jandarma Komutanlığında gerçekleştirdi.
 
            Ziyarette; İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya; Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Batman Valisi Ahmet Deniz, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Muş Valisi Aziz Yıldırım, Bingöl Valisi Ali Mantı, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok eşlik etti.
 
            Bakan Soylu ve beraberindekileri; 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Bölge Jandarma Komutanı Halis Zafer Koç ve askerler karşıladı. Bakan Soylu’ya Bölge jandarma Komutanlığına gelişinde iki öğrenci tarafından çiçek takdim edildi. Bakan Soylu kendisine çiçek takdim eden öğrenciyle birlikte Tören mangasını selamladı, ardından Bölge Jandarma Komutanlığı Şeref defterini imzaladı. Bakan Soylu daha sonra adına hazırlanan fidanı toprakla buluşturdu.
 
              Daha sonra İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu başkanlığında, Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Batman Valisi Ahmet Deniz, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Muş Valisi Aziz Yıldırım, Bingöl Valisi Ali Mantı, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Bölge Jandarma Komutanı Halis Zafer Koç ve Elazığ, Bingöl, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Muş ve Tunceli İllerinin İl Jandarma Komutanları ve İl Emniyet Müdürlerinin katılımlarıyla Jandarma Bölge Komutanlığı Toplantı Salonunda Bölge Güvenlik ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı yapıldı.