Sayın Ayşe Güzeloğlu, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası münasebetiyle, Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimlik Sosyal Komitesi tarafından düzenlenen ‘Orman Dostları’ adlı tiyatro gösterisinde çocuklarla bir araya geldi.

 

Sayın Ayşe Güzeloğlu, düzenlenen tiyatro oyununu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın eşi Lütfiye Atilla, Yenişehir Kaymakam Vekili ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Salduş, Dicle Üniversitesi Rektörü Talip Gül’ün eşi Nuray Gül, Rektör Yardımcılarının eşleri, Hastane Başhekim ve doktorları, Tıp Fakültesi Hastaneleri Çocuk Hematoloji Bilim Dalı öğretim üyeleri ve hastaları, kamu kurum yetkilileri ve çocuklarla birlikte izledi.

 

Sayın Ayşe Güzeloğlu ve beraberindekiler, tiyatro gösterisinin ardından Lösemi hastalığına yakalanıp tedavi sonucu iyileşen çocukların yaşam hikayelerini dinleyerek duygu dolu anlara tanık oldular ve yaşanan duygusal anlardan sonra lösemili çocuklarla tek tek ilgilenerek, oynanan eğlenceli oyunlarla güzel vakit geçirmeleri sağlandı. Ardında Lösemi hastalığını yenen Şuheda ve Ecem isimli çocuklara hediye takdim etti.

Program, sahnelenen tiyatro ve gösteriler sonrasında tüm çocuklara çeşitli hediyeler verilmesi ve  toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.