Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Çınar/TRT Jandarma Karakol Komutanlığınca Kaçakçılık ile Mücadele kapsamında yol kontrol ve arama faaliyeti icra edilmiştir.

 

İcra edilen arama faaliyetinde; arama noktasında Dur ihtarına uymayarak kaçan özel araç takibe alınmış ve yapılan takip sonucunda araç ile birlikte (3) şüpheli yakalanmıştır. Araç içerisinde yapılan incelemede aracın bagaj bölümü ile koltuklar üzerinde piyasa değeri yaklaşık (60.500) TL olan (11.000) paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirilmiş,

 

Aynı gün Mardin ilinden Diyarbakır iline yolcu taşımacılığı yapmakta olan otobüsün bagaj bölümünde (2) kutu ve (3) adet büyük siyah poşetler içerisine gizlenmiş vaziyette piyasa değeri yaklaşık (12.500) TL olan (2.500) paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirilmiş ve (3) şüpheli yakalanmıştır.

 

İcra edilen aramalarda toplam piyasa değeri (73.000) TL olan (13.500) paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirilmiştir.          

 

Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen kaçak sigaralara el konulmuş olup, olay ile ilgili (6) şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.          

          

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 
 
 
 
                                                                                                  DİYARBAKIR VALİLİĞİ