Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kaçakçılık ve uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında yol kontrol ve arama faaliyetleri icra edilmektedir.

 

Bismil/Sinan J.Krk.K.lığınca İcra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında, yolcu otobüsünün bagajında (1) şüpheliye ait valiz içerisinde eşyalar arasında folyolar ile sarılı vaziyette uyuşturucu madde (7,390 gr kubar esrar) ele geçirilmiş,

Ergani/Değirmendere J.Krk.K.lığınca İcra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında, hususi otomobilde yapılan arama faaliyeti esnasında aracın bagajında ve çeşitli bölmelerinde uyuşturucu madde (6,200 gr kubar esrar) ele geçirilmiş,

İcra edilen her iki aramada toplam, (13,590 gr) kubar esrar ele geçirilmiş olup, Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulmuş, olay ile ilgili gözaltına alınan (2) şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştur.

 

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

 

DİYARBAKIR VALİLİĞİ

(İl Jandarma Komutanlığı)