Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; teröristle ve narko terörizmle mücadele kapsamında, operasyonel faaliyetlere devam edilmektedir.

 

 

Bu bağlamda, Lice İlçesi Kayacık J.Krk.K.lığınca tesis edilen Yol Kontrol Noktasında görevli unsurlar tarafından 24 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 22.00 sıralarında beyaz renkli Ford Transit marka bir araçta yapılan kontrolde (8) jelikan bidon ve (6) çuval içerisinde toplam (214,9) kg kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddesine el konulmuş, araç muhafaza altına alınmış, (1) şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

 

 

Öte yandan Sur İlçesi Karpuzlu köyü mülki sınırları içerisindeki karayolu kenarına teröristlerce mayın/EYP yerleştirildiğine ilişkin elde edilen istihbari bilgiye istinaden 25 Temmuz 2017 Salı günü saat 18.00’dan itibaren icrasına başlanılan operasyon sonucunda, toprağa gömülü vaziyette (2) adet jelikan bidon içerisinde yaklaşık (100) kg Amonyum Nitrat ve şeker kullanılarak hazırlanmış mayın/EYP düzeneği tespit edilmiş olup, delil olabilecek bulgular muhafaza altına alınmış, anılan mayın/EYP düzeneği Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından yerinde tahrip edilmiştir.

 

 

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, narko- terörizmle ve teröristle mücadele kapsamında icra edilen operasyonel faaliyetlere artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.  

 

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

                                                                                                  DİYARBAKIR VALİLİĞİ