Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri ve Ergani/Değirmendere Jandarma Karakol Komutanlığınca, Narkotik Köpeği (Haklı) ile uyuşturucu ile mücadele kapsamında Diyarbakır'dan Batı illerine giden yolcu otobüsünde arama faaliyeti icra edilmiştir.
 
İcra edilen arama faaliyetinde, Narkotik Köpeği (Haklı)' nın otobüsün bagaj kısmında bulunan balkabağına tepki vermesi üzerine yapılan incelemede, balkabağının üst tarafından muntazaman kesilip içerisine uyuşturucu madde (1.500 gr kubar esrar)  maddesi konulduğu ve kesilen kısmın tekrar yapıştırıldığı ve uyuşturucu maddenin sevki için hazırlanmış olduğu tespit edilmiştir. Uyuşturucu maddeyi otobüse emanet olarak veren (1) şüpheli tespit edilerek gözaltına alınmıştır.
 
Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulmuş olup, yakalanan (1) şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.
 
Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
 
 
 
                                                                                                  DİYARBAKIR VALİLİĞİ
                                                                                                (İl Jandarma Komutanlığı)