Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Kayapınar/Pirinçlik Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından Kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol arama ve kontrol faaliyetleri icra edilmiştir.
 
İcra edilen yol kontrol ve aramasında; bir otobüs firmasına ait otobüste yolculuk yapan iki şahsın vücuduna sarılı vaziyette uyuşturucu madde 780 gr kubar esrar ile birlikte 2 şüpheli yakalanmış,
 
Aynı otobüste yolcu olarak bulunan bir şahsın valizinde bulunan eşyalar arasına gizlenmiş vaziyette ise piyasa değeri 2.700 tl olan kaçak sigara 450 paket ile kaçak sigara ile birlikte 1 şüpheli yakalanmıştır.
 
Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile yakalanan uyuşturucu maddelere ve kaçak sigaralara el konulmuş ve 3 şüpheli yakalanmıştır, yakalanan 2 şüpheli çıkarıldığı adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine konulmuş, 1 şüpheli hakkında da adli işlemler devam etmektedir.
 
Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması kaçakçılık ve uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
 
                                                                                                  DİYARBAKIR VALİLİĞİ
                                                                                                  İl Jandarma Komutanlığı