Lice ve Hazro ilçeleri dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede bulunan yerleşim yerlerinde tespit edilen işbirlikçiler ve aranan şahısları yakalamak maksadıyla, Diyarbakır ili Lice ve Hazro ilçeleri kırsal ve ormanlık alanını kapsayan ve 22 Eylül 2016 tarihinde başlayan Bayrak-21 Şehit J.Uzm.Çvş. Mustafa ESER Operasyonu kararlılıkla devam etmektedir.
24 Eylül 2016 Cumartesi günü icra edilen operasyon kapsamında;
Lice ilçesi Dolunay mahallesinde yapılan aramalar neticesinde, Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti, Kasten Öldürme, Tasarlayarak Adam Öldürme,  Resmi Belgede Sahtecilik, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Ruhsatsız Ateşli silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma, Hüvviyet Cüzdanı Pasaport Gibi Belgelerle Sahtecilik, Silahla Tehdit  olmak üzere toplam (31) muhtelif suçtan arama kaydı bulunan ve 18 Aralık 2014 tarihinde Hazro İlçesi Çitlibahçe mahallesinde icra edilen operasyonda ele geçirilen EYP imalathanesi olayının şüphelilerinden olan İrfan UĞURLAYAN isimli BTÖ işbirlikçisi, E.M.S. isimli şahsın evinden kaçmaya çalışırken sağ olarak yakalanmıştır. E.M.S. isimli şahsın evinde yapılan aramada,
- (1) adet M-16 Piyade Tüfeği,
- (5) adet M-16 Piyade Tüfeği şarjörü,
- (1) edet Zigzauer marka tabanca 
- (1) adet Zigzauer Tabanca şarjörü,
- (2) adet El Bombası,
- (2) adet ruhsatsız av tüfeği,
- (1) adet hücum yeleği ele geçirilmiş,
Ayrıca aynı köyde ikamet eden Ç.S isimli şahsın evinde yapılan aramada,
- (1) adet ruhsatsız av tüfeği,
- (1) sözde örgüt flaması elegeçirilmiştir.
Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla yakalanan işbirlikçi şahsın sorgulanmasına ve operasyonun planlandığı şekilde icrasına devam edilmektedir.
Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve bölgede bulunan yerleşim yerlerinde tespit edilen BTÖ işbirlikçileri ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
DİYARBAKIR VALİLİĞİ
İl Jandarma Komutanlığı