Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri ve Sur/Merkez Jandarma Karakol Komutanlığınca, Narkotik Köpeği (Haklı) ile uyuşturucu ile mücadele kapsamında yol kontrol ve arama faaliyeti icra edilmiştir.
           
İcra edilen arama faaliyetinde, Narkotik Köpeği (Haklı)' nın Hani-Diyarbakır karayolu Hızır İlyas Mahallesi mevkiinde durdurulan özel bir otomobile tepki vermesi sonucunda yapılan kontrol neticesinde bagaj ve arka koltuklar üzerinde poşetler içerisinde uyuşturucu madde 246 kilo 300 gram kubar esrar ile bir başka otomobilde yapılan kontrol neticesinde ise  aracın bagaj ve arka koltuk üstlerinde 33 adet siyah poşet içerisinde üzeri streç film ile kaplanmış vaziyette uyuşturucu madde 98 kilo 760 gram kubar esrar  toplamda iki araç içinde 345 kilo 060 gram kubar esrar ele geçirilmiştir.
 
Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulmuş olup, yakalanan 2 şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.
 
Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
                                                                           DİYARBAKIR VALİLİĞİ
                                                                                         İl Jandarma Komutanlığı