Silvan İlçesi Kuzeybatısındaki dağlık ve kırsal alanda faaliyet yürüten ve bu bölgede bulunan yerleşim yerlerinde barınan BTÖ mensupları ile işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, BTÖ mensuplarınca kullanılan ve EYP imal edildiği değerlendirilen sığınak ve barınak alanlarını imha etmek maksadıyla 19 Temmuz 2017 Çarşamba günü başlayan Şehit J.Asb.Kd.Çvş. Metin UYSAL -47 Özel Birlik Operasyonu başarıyla tamamlanmıştır.
 
 
Teröristle mücadele kapsamında, 20 Temmuz 2017 günü yapılan arazi aramasında; Silvan İlçesi Dolapdere İsimsiz Tepe mevkiinde (2) adet düdüklü tencere içine hazırlanmış (10) kg ağırlığında amonyum nitrat ve şeker karışımı ile güçlendirilmiş (2) ayrı EYP düzeneği, (20) metre kablo ve (8) adet büyük boy pil tespit edilmiş olup, delil olabilecek bulgular muhafaza altına alınmış, anılan mayın/EYP düzenekleri Cumhuriyet Savcılığın talimatı doğrultusunda Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından emniyetli bir şekilde tahrip edilmiştir.
Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.
               
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
 
DİYARBAKIR VALİLİĞİ