Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Bağlar İlçe Jandarma Komutanlığınca Botaş boru hattından hırsızlık ile mücadele kapsamında önleyici kolluk devriyesi icra edilmiştir. 
 
           İcra edilen devriye faaliyeti esnasında, Bağlar Topraktaş mahallesinde bulunan Botaş boru hattının bulunduğu hat üzerinde kazı yapılmış olduğu ve Botaş boru hattına vana takılarak ham petrol çalındığı tespit edilmiş, olay yerinde bulunan iz ve emarelerin incelenmesi ile yapılan  istihbarı  çalışmalar sonucunda, hırsızlık olayında kullanılan kamyon, içerisinde yaklaşık 10 ton ham petrol ile birlikte Bağlar ilçesi Bağcılar mahallesinde park halinde bulunmuştur.
    
          Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen ve suçta kullanılan 1 adet kamyon, tanker içerisinde bulunan 10 ton ham petrol ve suçta kullanılan malzemelere el konulmuştur. Olay sonrasında yakalanan 1 şüpheli ile ilgili olarak adli işlemler devam etmektedir.
 
           Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve hırsızlığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir. 
    
           Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 
 

                                    DİYARBAKIR VALİLİĞİ
                                          (İl Jandarma Komutanlığı)