Lice ilçesi Yalaza Köyü ile Kocaköy ilçesi Gökçen ve Gözebaşı Köyleri mülki sınırları içerisinde yasadışı kenevir ekimi yapıldığına ilişkin elde edilen istihbari bilgilere istinaden 18 Eylül 2017 Pazartesi günü şüpheli şahısların yakalanması ve suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla Narko terörizmle mücadele kapsamında operasyonel faaliyet icra edilmiştir.
             Söz konusu Narko-Terörizm operasyonu neticesinde;
             -  Lice İlçesi Yalaza Köyü bölgesinde (185) kg toz esrar,
             -   Kocaköy ilçesi Gökçen ve Gözebaşı Köyleri mülki sınırları içerisinde (12) ayrı bölgede  (99.572) kök kenevir bitkisi ve (95) kg kubar esrar maddesi ele geçirilmiştir.
             Cumhuriyet Savcılığının talimatı gereğince ele geçirilen kenevir bitkileri numune alınmayı  müteakip  yerinde imha edilmiş, toplam  (280) kg kubar ve toz esrar maddelerine  el konulmuş, anılan yasadışı  kenevir  ekimi olayı ile ilgili  olarak  (4)  şüpheli  gözaltına  alınmış, (1) faili firar şüphelinin yakalanması ile ilgili soruşturma işlemlerine başlanılmıştır.
             Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir. 
             Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 
 
 
 
DİYARBAKIR VALİLİĞİ