Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; elde edilen istihbari bilgiye istinaden Lice ve Eğil İlçeleri kırsal alanında Bölücü Terör Örgütünün finans kaynağı olan imal edilmiş yasa dışı uyuşturucu maddeleri ele geçirmek maksadıyla, 17 Mayıs 2017 tarihinde operasyonel faaliyet icra edilmiştir.
            İcra edilen faaliyet kapsamında;
            -  Lice İlçesi Oyuklu ve Kabakaya köyleri arasında kalan dağlık ve ormanlık arazide (4) ayrı noktada gizlenmiş vaziyette (57) çuval içerisinde toplam (1.158) kg toz esrar maddesi ele geçirilmiş, (1) şüpheli şahıs tutuklanmış,
            -  Eğil İlçesi Kaya köyü mülki sınırları içerisinde (52.000) kök kenevir bitkisi tespit edilmiş ve (1) şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.
            Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile esrar maddesine el konulmuş, kenevir bitkileri yerinde imha edilmiş olup, adli işlemlere devam edilmektedir.
            Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve BTÖ‘nün finans kaynaklarının yok edilmesi maksadıyla narko-terörizmle mücadeleye yönelik çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.
            Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 
DİYARBAKIR VALİLİĞİ