İlimizde haksız kazanç sağlamak amacıyla kaçakçılık yapan şahıs ve organizasyonların deşifresine yönelik olarak Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 08.04.2017-18.04.2017 tarihleri arasında İl genelinde operasyon düzenlenmiştir.

 

Düzenlenen operasyonlarda piyasa değeri 643.475.00 TL olan muhtelif markalarda 91.925 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiştir.

 

Yapılan operasyonlarla ilgili olarak 17 şüpheli şahıs hakkında adli işlem yapılmış olup operasyonda ele geçirilen gümrük kaçağı sigaralara ve sigara kaçakçılığında kullanılan 9 araca el konulmuştur.

 

Ayrıca İlimiz Yenişehir İlçesi Şehitlik Mahallesinde kaçak kazı yapan 8 şahıs yakalanmış şahıslarla birlikte kaçak kazıda kullanılan bir adet dedektör ele geçirilmiş şahıslarla ilgili olarak Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa göre adli işlem yapılmıştır

 

İlimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edilecektir.

 

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

 

DİYARBAKIR VALİLİĞİ