Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol arama ve kontrol faaliyetleri icra edilmiştir.

 

            İcra edilen yol kontrol ve aramalarında;

 

           Bismil/Kamışlı J.Krk.K.lığı tarafından icra edilen yol kontrol ve aramasında, özel bir araç içerisinde bagaj bölümüne ve koltuklar üzerine gizlenmiş vaziyette piyasa değeri yaklaşık (60.000) tl olan (10.000) paket değişik markalarda kaçak sigara,

 

           Çınar/TRT J.Krk.K.lığı tarafından icra edilen yol kontrol ve aramasında, özel bir araç içerisinde gizlenmiş vaziyette piyasa değeri yaklaşık (4.500) tl olan (760) paket değişik markalarda kaçak sigara ve (100) adet çeşitli markalarda cinsel performans arttırıcı hap,

 

            İcra edilen aramalarda toplam, piyasa değeri yaklaşık (64.500) tl olan (10.760) paket değişik markalarda kaçak sigara ve  (100) adet çeşitli markalarda cinsel performans arttırıcı hap ele geçirilmiştir.

           

           Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen kaçak sigaralara el konulmuş olup, olay ile ilgili (2) şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.          

          

            Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir.

           

            Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

 

 

                                                                                                  DİYARBAKIR VALİLİĞİ

                                                                                                (İl Jandarma Komutanlığı)